DAVUTOĞLU DÜZEM KORUMALI TARIM DÖNEMİ BAŞLAYACAK

GELECEK Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Uzvi tarımı heveslendirme edeceğiz ve eklenmiş değeri faziletkâr üretim alanlarına yöneleceğiz. Faizciyi değil üreticiyi destekleyeceğiz. Avlu pahalılığına alın tüketiciyi koruyacağız fakat üreticiyi ezerek tüketiciyi yüklenmek değil üreticiyi isteklendirme edecek anlayışı tarıma getireceğiz. Düzey korumalı tarım dönemi başlayacak dedi.

Burdur’da temaslarda mevcut Ahmet Davutoğlu, Nahiye Tarım Odası’nı ülfet edip, Hane Başkanı Bilal Özel’den zirai üretime ilişkin bilgelik aldı. Daha sonraları Nahiye Birleştirme Uran Bölgesi’nde benzen fabrikasına giden Davutoğlu, pres sahibi Süleyman Duran ile konuşup sorunları dinledi. Burada işçilerle dahi bir araya mevrut Davutoğlu, üretimlik çıkışı açıklama yaptı.

Tarımda alarm donör sinyaller olduğunu kaydeden Davutoğlu, Bu takkadak Burdur’da değil tamam Türkiye’de var. Hele hayvancılıkta bu mıntıka. Türkiye’nin sunu bozulmamış, yer saf tütünün üretildiği, genişlik doğal hayvanların yetiştirildiği benzeri nahiye fakat son dönemde süt maliyetleri ile fiyatları arasındaki istikrarsızlık, üreticiden tüketiciye revan kanalların tıkanması; benzen üreticisinin bu alanı bırakıp, ineklerini kesime gönderdiği dönemden geçiyoruz. Bu Türkiye amacıyla şişman aynı öfke. Benzen çocukluktan itibaren insanoğlunun en temel ihtiyacıdır. Türkiye üzere bir ülkede süt konusunda hakeza tıpkı kriz yaşanıyorsa bu temel ihtiyaç asayiş sorunu haline mevrut demektir. Çocuklarımızın geçmiş ve ortaokul çağlarındaki tahaccüm kaynağı peynirden yoğurda bir nice alanda temel malzemesi benzin dedi.

Ati Partisi lideri Davutoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü

Önümüzdeki dönemde milletin tercihi ile gine erk baht olduğunda faizcilere giden, düzem korumalı mevduata giren, hiç üretmeden, oturduğu yerde servet kazanan kesimlere revan kaynakları keseceğiz. Burdur ve Bucak gibi sunturlu diyarlarda alnının akıyla helal azık üzere ceht gider eden çiftçilerimize bu kaynakları aktaracağız. Tarım politikasını devreye sokarak, toprak bazlı tarım üretimlerini motivasyon edeceğiz. Çiftçilere bugün sunulan destekler 40 bilyon TL civarında. Çiftçilerimizi ayağa kaldırmadan Türkiye’yi ayağa kaldıramayız. Hele meralar, hayvancılık alanlarını bollatmak, yem fiyatlarını kategorik sübvanse edip, düzem korumalı tevdiat namına, kırat korumalı yem, matbua ve mazot kadar düzey artışlarından etkilenmeyecek şekilde bunları yapacağız. Burdur’a başmaklık çörekotu sıkıntılarını bir iki ilk dinledim. Çörek otu, Burdur’un en birinci sınıf ürünlerinden biri. Organik tarımı isteklendirme edeceğiz ve munzam değeri faziletli istihsal alanlarına yöneleceğiz. Faizciyi değil üreticiyi destekleyeceğiz. Avlu pahalılığına karşı tüketiciyi koruyacağız ancak üreticiyi ezerek tüketiciyi arkalamak değil üreticiyi isteklendirme edecek bire bir anlayışı tarıma getireceğiz. Düzem korumalı ekincilik dönemi başlayacak.

Share: