Denizli’nin böke kızlarına gösterişli karşılama

– Denizli’nin böke kızlarına görkemli gelecek

Acun şampiyonu olan Golbol Avrat Milli Takımı’nda düz düz Denizlili sporcular, coşkuyla karşılandı

DENİZLİ – Portekiz’bile planlı Golbol Dünya Şampiyonası’ndan değerli madalya ile dönen Golbol Karı Milli Takımı’nda yer kayran Denizlili sporcular Şeyda Vazıh Kaplan ile Berfin Altan, memleketlerinde coşkuyla karşılandı.

Türkiye Golbol Avrat Milli Takımı, Portekiz’in Matosinhos kentinde planlı ve Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’na kota puanı veren IBSA Golbol Acun Şampiyonası finalinde Güney Kore’yi 10-4 yenmiş ederek acun şampiyonu oldu. Bu başarıyla beraber 2024 Paris Paralimpik Oyunları’na iltihak hakkı elde fail kamer-yıldızlılar, henüz evvel birlikte 2016 Rio Paralimpik Oyunları’nda ve 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda böke olmuştu. Mızıka sporlarında Türkiye tarihinde ilk ve bir tane şampiyonluğa cemaat olan eş milli takımında 6 sporcudan 2’si Denizlili Şeyda Aydın Kaplan ve Berfin Altan.

Milli sporcular, akşam saatlerinde memleketi Denizli’ye gün yaptı. Hemşerileri, kamer-yalınlık sporcuları karşılamak için otogara atak etti. Makro benzeri başarıya imza atan sporcular; çiçek, demonstrasyon ve alkışlarla karşılandı. Bayram gösterilerinin yaşandığı karşılamada bir nice hayat gözyaşları ile sporculara sarıldı. 7’den 70’e herkesin benzeri arada olduğu kutlamada taze sporcular, destekler verenlere teşekkürname ederek, nice şampiyonluklar alacaklarını ifade etti.

Şeyda Aydınlık Kaplan: “Seçme şeyden fedakarlık ederek çalıştık ve kazanmayı başardık”

Şampiyonluk coşkusunu ülkelerine döndüklerinde bir yaşadıklarını anlatan Şeyda Temiz Kaplan, “Portekiz’deki bitiş maçımız oldukça çeyrek altın ve dömifinal maçlarına bakarak az buçuk basit geçti. Sıkı dışında olduğumuz için iktisap sevincini hararetli yaşamadık. Berfin’e; ‘Tığ şu zaman anlamıyoruz ama Türkiye’ye gittiğimizde şampiyon olduğumuzu anlayacağız’ dedim. Hoşur anca oldu. Biz otobüste ülkemize döndüğümüz için heyecanlanmaya başladık. Bütün sevdiklerimiz burada olduğu üzere haddinden fazla mutluyum. Değme şeyden fedakarlık ederek çalıştık ve kazanmayı başardık” dedi.

Berfin Altan: “Biz aslında kotayı almaya değil dünya şampiyonu olmaya gittik”

Ayrıntılı zamandır acun şampiyonluğuna hazırlandıklarını ve çalışmalarının emeği karşılığında istediklerini elde ettiklerini rapor fail Berfin Altan, “Ayrımsız yıldır Portekiz amacıyla hazırlanıyoruz. Bizi çeyrek ve dömifinal haddinden fazla zorladı. Amerika, Brezilya ve İsrail’le karşılaştık. Finalde Kore karşımıza geldi. Tığ haddizatında kotayı almaya değil, acun şampiyonu olmaya gittik. Tıpkı yıldır bunun hayalini kuruyorduk. Buraya mevrut herkese haddinden fazla teşekkürname ediyorum. İnşallah bu spor dalında ülkemize şampiyonluklar getirmeyi sürdüreceğiz. Beni şimdiye kadar destekleyen ailem ilkin olmak için herkese minnettarım” şeklinde konuştu.

Ömer İlman: “Kızlarımızı Denizli halkı olarak hep beraber karşıladık”

Değerli madalya ile Denizli’ye dönen sporcu hemşerilerini çiçeklerle karşılayan Denizli Cahillik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman ise, “Kızlarımızı Denizli halkı adına bilcümle bu arada karşıladık. Bu çekicilik ülkemizin, bu gurut Denizli’mizin gururudur. Bu kalburüstü kızlarımızı, acun şampiyonu olan takımda meydan alarak bize bu duyguyu yaşattılar. Ego kendilerine çokça teşekkürname ediyorum. Başarılarını yakından strateji ediyoruz. Çokça büyük çalışma var. Pamukkale Belediyemiz ve Avni Örki’ye de desteklerinden kıran haddinden fazla teşekkürname ediyorum” cümlelerine düzlük verdi.

Ahmet Akdeniz: “Ego tıpkısı Denizlili yerine çokça alımlı ve mutluyum”

Hemşerilerini durdurmak amacıyla saatler geçmiş otogara gelen ve gailesiz kızların başarılarından ufuk haddinden fazla mutlu olduğunu söyleyen Ahmet Akdeniz birlikte, “Bu karşılamaya Denizlili adına geldim. Gailesiz sportmen arkadaşlarımız acun şampiyonu olmuş. Bunu muvaffak olmak sıradan olağan değil, onları tebrik ediyorum. Ben tıpkısı Denizlili olarak çok alımlı ve mutluyum. İnşallah birçok başarıları hem ülkemize hem de Denizli’mize kazandırmayı sürdürürler. Bizler hemşerilerimize her makule desteği keşfetmek amacıyla elimizden geleni yapağız” diye niteleyerek konuştu.

Share: