Denizlispor kendine güveniyor

Spor Göt 1’inci Lig’in 3’üncü haftasında 27 Ağustos Cumartesi günü deplasmanda Manisa Futbol Kulübü ile karşılaşacak Altaş Denizlispor, bu maçın hazırlıklarını teknik yönetmen Ongun Bakkal nezaretinde Haluk Ulusoy Tesisleri’nde sürdürüyor.

Geçen hafta zat evinde oynadığı Çaykur Rizespor maçında sahadan aynı puanla ayrılan yeşil-siyahlılar, Manisa deplasmanından bile fakül ya de puanlarla dönmenin hesaplarını yapıyor. Natamam oyuncuların fazlalığına karşın hem Eyüpspor hem da Çaykur Rizespor maçlarında ferah savaşım ettiklerini rapor eden Mutlu Bakkal, “Ligin daha başındayız. Takımların baziçe düzeni adım adım oturuyor. Bizim anlaşılan aynı oyun anlayışımız var. Rakip ki olursa olsun baziçe şablonumuzu bozmadan mücadele etmeye çalışıyoruz. Ömer Şişmanoğlu, Djedje, Erdal Akdari, Özer Özdemir kabil mefret oyuncularımızı sakatlıkları dolayısıyla serencam maçta oynatamamamıza karşın, sahada düzlük kayran oyuncularımız baziçe anlayışımıza sadık tıpkı şekilde ellerinden geleni yaptılar” dedi.

Takımın durumundan kıvançlı olduğunu vurgulayan Bakkal, “Karşılaşma kazanılır, kaybedilir. Makro olan, antrenmanlarda yaptıklarımızın sahaya yansıması ve oyun disiplininden banko ödün verilmemesi. Bunu başardığımız ahit akıbet de gelecektir. Ego ortaya koyduğumuz mücadele ve oynama arzusundan memnunum. Eksiklerimizi giderdikçe ve sakat oyuncularımız iyileşerek takıma katıldıkça daha bol olacağız. Sabır ve zaman yeryüzü bol silahımız olmalı” dedi.

Manisa FK maçında birlikte benzeri dilek ve istek ile aynı savaşım ruhunu sahaya yansıtmaya devam edeceklerini rapor Mesut Bakkal, “Eksik oyuncu olması benim amacıyla vesile değil. Eğer sahada on tıpkı kişiyle kayran alıyorsak, isimlerin değil verilmesi müstelzim mücadelenin önemi var. Oyuncularımıza bunları da anlatıyorum. Bu takımın soyunma odasına girip, bu formayı üst duruma mevrut her aktör, sahada bu takımı başarıya götürecek ekibin tıpkısı parçası bile olmuştur. Son bittabi mehabetli amma bizi sonuca götürecek doğruları açmak elan da makro” yorumunu yaptı.

– Denizli

Share: