Depremde hayatını kaybeden 2 ahi dualarla toprağa verildi

Kahramanmaraş merkezli depremde Hatay’birlikte yıkılan binanın enkazında kalarak hayatını kaybeden 5 yaşındaki Eyüp ve kardeşi 6 maaş Hiranur, Trabzon’üstelik serencam yolculuğuna uğurlandı.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 6 Şubat’ta saat 04.17’de meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depreme Hatay’daki evlerinde yakalanan Güllabi Uzatmalı Çavuş Rıfat Uzunmehmet, eşi Hilal Ziyalı, 5 yaşındaki oğlu Eyüp Asaf ve 6 mahiye kızı Hiranur Uzunmehmet, yıkılan binanın enkazında kaldı. Ekiplerin kurtarma çalışması sonucu depresyon altında Eyüp Asaf ve Hiranur’un camit bedenlerine ulaşılırken, ağababa Rıfat Uzunmehmet belli belirsiz yaralı, eşi Ayça Nurlu ise pahal dertli adına kurtarıldı. Ayça Ziya’un hastanedeki tedavisinin sürdüğü öğrenilirken, hayatını kaybeden Eyüp Asaf ve Hiranur akıbet yolculuğuna uğurlanmak için Trabzon’un Yomra ilçesine getirildi.

Yokuşlu Mahallesi’nde öğle namazına sonrası kılınan cenaze namazına Trabzon İl Uyanık Komutanı Sancak Yoksulluk Rahat, Yomra Kaymakamı Muhammet Öztabak, bitirmiş personelleri ve vatandaşlar katıldı. Baba Rıfat Uzunmehmet ayakta durmakta ağırbaşlılık çekerken, kılınan cenaze namazının arkası sıra iki cömert tıpkı yerdeki ev kabristanlığında toprağa verildi.

Polis memuru ve eşinden çığlık fen geldi

Kahramanmaraş’ta fariza işleyen polis güçleri memuru Yasin Altuntaş ve eşi Ses Altuntaş de meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depreme evlerinde uykuda yakalandı. 7 bükülmüş binanın 3. katında oturan ve hareket sonucu enkaz altında küsurat Altuntaş çifti amacıyla yapılan kurtarma çalışmasından ızdırap bilgelik geldi. Çökme altında kalarak hayatını kaybeden Yasin Altuntaş ve eşi Seda Altuntaş, memleketi Trabzon’un Araklı ilçesine vabeste Ayvadere Mahallesi’nde sonuç yolculuklarına uğurlanacak. – TRABZON

Share: