Depremlerde hayatını kaybeden 13 kişinin cenazeleri 5 ilde defnedildi

“Asrın felaketi” olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli, 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde yaşamını yitiren 13 kişinin cenazesi Trabzon, Ordu, Giresun, Artvin ve Gümüşhane’birlikte toprağa verildi.

Kahramanmaraş’taki depremde çöken evinin enkazında ahiret yolculuğu eden polis güçleri memuru Yasin Altuntaş’ın (32) cenazesi, yakınları aracılığıyla Trabzon’un Araklı ilçesine getirildi.

Altuntaş için ilçenin Ayvadere Mahallesi’ndeki camide düzenlenen cenaze törenine, yakınlarının yanı sıra Vali İsmail Ustaoğlu, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hiçlik Şen, Arsin Kaymakamı Ömer Ahmet Özdemir, İl Güven Müdürü Gaye Esertürk, Araklı Belediye Reisi Recep Çebi ve vatandaşlar katıldı.

Altuntaş’ın cenazesi, kılınan namazın arkası sıra aynı bölgedeki ocak mezarlığında defnedildi.

Yasin Altuntaş’ın depremde ölüm fail eşi Ses Altuntaş’ın cenazesinin, memleketi Kahramanmaraş’ta sonuç yolculuğuna uğurlandığı öğrenildi.

Osmaniye’deki depremde hayatını kaybeden Aynur Yıldırım Barık’ın cenazesi ise Arsin ilçesinde toprağa verildi.

Cet oğul Kargaşa’da defnedildi

Hatay’ın İskenderun ilçesinde hayatını kaybeden İbrahim (40) ve 12 yaşındaki oğlu İsmail Gürdal, Kalaba’birlikte sonuç yolculuğuna uğurlandı.

Ata oğulun cenazesi, Altınordu ilçesindeki Öceli Mahallesi’nde kılınan namazın ardından bire bir mahalledeki mezarlıkta defnedildi.

İbrahim Gürdal’ın depremde hayatını kaybeden eşi Selda Gürdal’ın cenazesi üstelik Hatay’dahi toprağa verildi.

Adıyaman’birlikte yaşamını yitiren Mustafa Dikme (41) ile Hatay’üstelik hayatını kaybeden Şeyma Eyüp (14) Kumru ilçesinde, Hatay’de memat eden Muammer Çetinkaya (47) Atmaca ilçesinde, Kahramanmaraş’ta hayatını kaybeden İpek Hakim Bilişmek (13) ise Fatsa ilçesinde sonuç yolculuğuna uğurlandı.

Öğretmen kızını ziyarete gittiği Kahramanmaraş’ta ikinci depremde enkazda kaldı

Kahramanmaraş’taki depremde yaşamını yitiren Erkan Ay’ın (67) cenazesi, Artvin’bile defnedildi.

Öğretmen kızını ziyarete gittiği Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde çökme altında kalarak ahiret yolculuğu eden Kamer’ın cenazesi, Ardanuç ilçesine getirildi.

Kamer üzere Ardanuç Dalan Camisi’nde planlı törene, yakınlarının yanında Ilbay Yılmayan Zirve, Şavşat Kaymakamı Yusuf Atak, diğer ilgililer ve vatandaşlar katıldı.

Eski Ardanuç Uray Başbuğ Yardımcısı de olan Kamer’ın cenazesi, kılınan namazın peşi sıra Ekşinar köyünde toprağa verildi.

Erkan Kamer’ın, eşi Gülay ve kızı Ayça Ay ile birinci depremde sokağa çıktığı, intibak etmek üzere girdikleri aksiyon yeri ikinci depremde yıkılınca enkaz altında kaldıkları öğrenildi. Gülay ve kızı Hilal Ay ise enkazdan gaileli kendisine kurtarıldı.

Kahramanmaraş İstiklal Spor’un futbolcusu Bolat, son yolculuğuna uğurlandı

Kahramanmaraş’ta yaşamını yitiren Bölgesel Saftirik Tomar ekibi Kahramanmaraş İstiklal Spor’un futbolcusu 23 yaşındaki Saruhan Bolat’ın cenazesi Giresun’de defnedildi.

Bolat için Yağlıdere ilçesinde Model Camisi’ndeki cenaze törenine, yakınlarının beraberinde topluluk arkadaşları, antrenörleri ve vatandaşlar katıldı.

Bolat’ın cenazesi, kılınan namazın peşi sıra Kurucalı Mahallesi’ndeki mezarlıkta toprağa verildi.

İş seyahati amacıyla gittiği Hatay’bile kaldığı otelin çökmesi sonucu hayatını kaybeden Melik Alver’in cenazesi dahi Şebinkarahisar ilçesinde defnedildi.

Alver amacıyla ilçenin Edvar köyündeki camide düzenlenen törene, yakınları, Şebinkarahisar Belediye Reisi Ömer Şentürk, Cumhuriyet Başsavcısı Cihat Pala ve vatandaşlar katıldı.

Üç yavru babası 41 yaşındaki Alver’in cenazesi, kılınan namazın ardından bir köydeki karı kabristanlığında toprağa verildi.

Bolu’dan, Malatya’de ziyarete gittiği arkadaşının evinin enkazında yaşamını yitiren 22 yaşındaki İsa Gül’ün cenazesi Görele ilçesinin Yağlıkuyumcu köyünde defnedildi.

Otomobil kabul etmek üzere gittiği Hatay’dahi kaldığı otelin enkazında yaşamını yitirdi

Hatay’da ölüm eden 23 yaşındaki Onur Yılmayan’ın cenazesi, memleketi Gümüşhane’üstelik toprağa verildi.

Gümüşhane’den araba almak üzere gittiği Hatay’ın Antakya ilçesinde kaldığı otelin yıkılması sonucu enkazında hayatını kaydeden Yılmayan için Kemaliye Camisi’nde merasim düzenlendi.

Yılmaz’ın cenazesi, kılınan namazın ardından Emirler Mezarlığı’na defnedildi.

Cenaze törenine, Ilbay Kamuran Taşbilek, Şehremini Ercan Çimen, Kurnaz Komutanı Albay İsmail Gökçek, Güven Müdürü Şevket Taşci ve vatandaşlar katıldı.

Share: