Derince’de ateşli sünnet şöleni

Derince’de 110 bala, Derince Belediyesi’nin düzenlediği Sünnet Şöleni ile delikanlılığa önce adımını attı. Otobüslerle küçümseme eşliğinde ilçeyi turlayan dallar, Şehir Meydanı’nda gerçekleşen organizasyonlarla eğlendi.

Derince Belediyesi’nin organize ettiği Sünnet Şöleni programı, vatandaşların katılımıyla coşku içerisinde gerçekleşti. Sünnet Şöleni, 110 çocuğun bayram eşliğinde otobüslerle ilçeyi turlamasıyla başladı. Henüz sonradan Kent Meydanı’nda vatandaşlara gerçekleştirilen ikramların peşi sıra saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla tören düzeni konuşmaları yapıldı. Programda açılış konuşmasını eden Derince Şehremini Anlaklı Aygün, “Geleceğimizin teminatı ve esas babaların gözünün nuru olan yavrularımız üzere burada olmaktan balaban bahtiyarlık duyuyorum. Esas görevimiz halkımıza çalışmak” dedi.

“Çocuklarımızın sevincine iştirak etmek bizim üzere çok bulunmaz”

16 ayrımlı noktada spor alanları düz yazı ettiklerini belirten Komutan Aygün, “Çocuklarımızın sevincine iştirak etmek bizim üzere haddinden fazla bulunmaz. Kül çalışmalarımızı ülkemizin yarınları olan bu yavrularımız için gerçekleştiriyoruz. Tığ bu anlamda yarınlarımıza yatırım yapıyoruz. İlçemizin bir nice noktasında toyluk merkezleri ve spor alanları oluşturduk. Spordan eğitime büyüklüğünde her branşta çocuklarımıza bakım veriyoruz. Abdullah Tayyip Olçok Bilgisizlik ve Spor Merkezi, Fatih Padişah Bilgisizlik ve Spor Merkezi ve Sırrıpaşa’da hizmete açtığımız bakir Deneyimsizlik ve Spor Merkezi ile gençlerimizin hizmetindeyiz. Bunların beraberinde ilçemizde vadi alan 16 farklı noktada spor alanları inşa ettik” diye konuştu.

Protokol konuşmalarının peşi sıra Kur’an-ı Ahi okunarak, dualar edildi. Programa katılan çocuklar kendileri üzere düzenlenen organizasyonlarda gönüllerince eğlendi. Çalkantı içerisinde güzeşte Sünnet Şöleni zifos fişek gösterisi ile sonuç buldu. – KOCAELİ

Share: