Dernek hediyesi adına verilen eşeğe çağa gibi vekil aileye Ilçebay Kazanasmaz’dan ziyaret

Kastamonu’nun Ağlı ilçesinde 40 yıl ilk dernek hediyesi namına kendilerine verilen eşeğe süt kuzusu gibi vekil Ketenci ailesini, Ağlı Kaymakamı Elif Yazıcıoğlu Kazanasmaz görüşme etti.

Kastamonu’nun Ağlı ilçesinde 40 yıl evvel dünya evine giren Satı (58) ve Gülay Ketenci (60) çiftine, dernek hediyesi yerine karakaçan hediye edildi. O dönemde elan yavru olan uzun kulaklı, tedricen lüp vazgeçilmezi oldu. Tek aha çalıştırılmayan eşeğe, adeta çağa üzere nazır Gülay Ketenci, hastalandığında ise baytar doktor getirerek tetebbu ettirdi. Eşeğini çokça sevdiğini ve ona gözü kabilinden baktığını belirten Gülay Ketenci, irtihal fail annesinden namına kalan bir tane yadigâr olduğunu kaydetti.

Gülay Ketenci ile dernek hediyesi adına verilen eşeğin hikayesinin haberleştirilmesi üzerine Ağlı Kaymakamı Elif Yazıcıoğlu Kazanasmaz musahabe etti. Ilçebay Kazanasmaz, Ketenci ailesi ile görüşerek aynı müddet dostça etti. Ziyarette konuşan Ağlı Kaymakamı Elif Yazıcıoğlu Kazanasmaz, “Mümasil zamanda millî basına hayvan sevgisi ile olgun olan ilçemiz Forma Mahallemiz sakinlerinden Adanmış ve Gülay Ketenci ailesini ziyaret ettik. İnsan olabilmenin yolu rastgele şeye sadakat ve merhamet duyabilmekten maruf. Hayvan Bilimi, doğanın angarya unsurlarıdır. Onları sevelim, merhamet gösterelim ve koruyalım” dedi. – KASTAMONU

Share: