Dev bulaşan gemisi Marmaris esnafına can suyu oldu

Muğla’nın Marmaris ilçesi Gümrüklü Limanı’na çipo atan dev geçici gemisi çoğunluğu Amerika ve İngiliz vatandaşı olan 973 yolcusu ve 750 personeli ile Marmaris’te canlılık sağladı.

16 katlı ve 238 metre uzunluğundaki sefine 32 metre genişliğinde ve 2 bin güç konaklama kapasiteli olan Marshall Adası bayraklı 2012 yapımı Riviera isimli dev bulaşıcı gemisi Marmaris Gümrüklü Limanı’na çipo attı. Gemiden inen yolcular servisler ile kaymakamlık merkezlerine ve köy turlarına götürüldü. İlçe merkezine gelen turistler Marmaris esnafının yüzünü güldürdü. Restoranlara faaliyet yaşanırken Merbut Çarşı’daki esnaflar da sefine yolcularından nasiplerini aldı. Mücevhercilik özne Meral Incitici, “Allah bereket versin, çokça şükür siftahımızı yaptık. Elan kalın gelseler elan adamakıllı evet. Cenabıhak herkese kader versin” şeklinde konuşarak memnuiyetini dile getirdi.

Gemi yolcularından İngiliz vatandaşı Vorn Jackson, “Gemi seyahatine Mürekkep Krallık’tan katıldık. Gezi boyunca şehirleri geziyoruz. Efes’ten geldik ve buradan de Santorini’ye gideceğiz” dedi.

Sadık çarşı esnaflarından Cuma Namazı Akgün üstelik geminin gelmesinin bölgeye zindelik getirdiğini rapor ederek, “Gemi gelmesi ile hayatiyet ayırt edildi. Değme ant gelsinler. Çarşıda olmasa dışarıya servet bırakırlar, dışarıda olmasa markete mal bırakırlar kâfi kim gelsinler” diye niteleyerek palyatif gemilerinin imdi gelmesini dilediğini belirtti.

Dev sâri gemisi Riviera akşamüzeri Marmaris Gümrüklü limanından ayrılarak Santorini’ye makul yola çıkacağı öğrenilirken, bazı vatandaşlar ve turistler birlikte dev palyatif gemisi manzarası ile yadigâr fotoğrafları çektirerek ajanda ölümsüzleştirdiler. – MUĞLA

Share: