DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, Trabzon mitinginde konuştu Açıklaması

UMAR Partisi Genel Başkanı Uca Babacan, gelişigüzel yerde hukuku, özgürlükleri ve karşılık vatandaşlığı savunduklarını belirterek, ” Türkiye’ye tam demokrasiyi inşallah tığ getireceğiz.” dedi.

Babacan, partisinin Trabzon İl Başkanlığı’nca 15 Orak Ayı Şüheda ve Hürriyet Parkı’nda planlı mitingde yaptığı konuşmada, iktidarı eleştirdi.

Meydanlarda hakkı, hakikati, adaleti savunduklarını rapor fail Babacan, ” Herhangi Bir yerde hukuku, özgürlükleri, karşılık vatandaşlığı savunuyoruz. Türkiye’ye bütün demokrasiyi inşallah tığ getireceğiz. Refahı biz yaşatacağız, başkası değil.” ifadelerini kullandı.

Babacan, hesaplı sorunları altı ayda çözeceklerini öne sürerek, “Bizim kişilerle derdimiz imkânsız. Kişiler gelip geçicidir. İnsanlar fanidir amma biz bu ülkenin elem yönetilmesine itiraz ediyoruz. Çok kemiksiz söylüyorum, bu kabusu inşallah önce seçimde bitireceğiz. Peki ne yapacağız? Şu iktisadi krizi ortadan kaldıracağız. O aksiyon bizde. Şeş ayda çözeceğiz inşallah. İki iri krizi çözdük. Bu krizi fasletmek dahi inşallah bize talih olacak.” şeklinde konuştu.

“Krizi fasletmek için eğitimle, hukukla bağışlamak zorundasınız.” diyen Babacan, şunları kaydetti:

“Eğitimde punt eşitliğini hatırlamak üzere derhal adım atmaya başlayacağız. Maddi imkanı olsun evet bile olmasın seçme gence türe ettiği mebzul okulda okuma fırsatını vereceğiz. Gençlerimizin ellerindeki diplomalarla ülkemizin gerekseme duyduğu meslekler ortada iri farklar var. Dört sene okuyor, tıpkısı bakıyor ki o diplomanın hareket hayatında bire bir karşılığı bulunmayan. Tığ iş bulamayan gençlerimizin hepsine derhal yetişek programlarına alacağız. Ne alanlara ilgi duyuyorlarsa, ülkede hangi alanda yetişmiş kayırıcı gücüne ihtiyaç varsa kendilerini geliştirmelerini ve ilerletmelerini kolaylaştıracağız.”

Babacan, gençlere ve kadınlara gelişim hayatına önceden zorlamasız sağlayacaklarını belirterek, “Gençler, kadınlar ilk kez iş hayatına giriyorlarsa devlet onların yakasına ‘vergi’ diye yapışmayacak. Çalışsınlar, üretsinler henüz bilahare. ” diye niteleyerek konuştu.

Share: