Devletten bindi düz eş girişimci familya kadınlarına istihdam sağlıyor

Bitlis’in Tatvan ilçesinde kıvrak eş müteşebbis Şazime Hancı, ihtişam desteği ile hem kişi işini kurdu hem üstelik ev kadınlarına istihdam sağlıyor.

Elan evvel tıpkı musahabe atölyesinin işletmecisi olan Hancı, KOSGEB’den destek alarak hisse senedi yerini büyüterek 4 farklı alanda üretimler yapıp hizmet sunuyor. 6 kadını iş durumunda istihdam fail Hancı, antrparantez sülale kadınlarının evlerinde yapabilecekleri ürünleri onlara göndererek kadınların evlerinde mal kazanmalarını sağlıyor. Organize firmasında kullandıkları malzemeleri kendileri üreterek bu alanda bölgede evvel ve biricik istihsal firmasına cemaat olan Hancı, çift temel lazer antant makinesiyle birlikte istihsal yaparak birçok sektöre bakım sunuyor.

Mesleki yetişek protokolü ile bir zamanda meslek görevi gördüklerini ifa eden karı müteşebbis Şazime Hancı, kursiyerlere maaşları ile birlikte sigortalarını üstelik yatırarak kalfalık ve ustalık belgesi verdiklerini söyledi. Hancı, 4 farklı büro üzerinde yaptıkları çalışmalarda şu anda bölgede önce ve biricik olduklarını rapor ederek, “Daha başlangıçta Tatvan’da kurmuş olduğum ayrımsız sanat atölyesinin işletmecisiydim. Elan üstelik geliştirerek zaman sektörümüzü değişik alanlarda destek alarak daha büyük tıpkısı firmaya dönüştürdük. Bu firma doğrultusunda bir nice kadınımıza ulaşabiliyoruz ve burada üretimler yapıyoruz. 4 farklı fasıl üstünde yapmış olduğumuz bu çalışmalarda şu anda bölgede önce ve tekiz. Araştırmalarımız doğrultusunda Türkiye’birlikte üstelik bir tane olduğumuzu biliyorum. Kodifikasyon firmamız bölgede önce ve biricik tutmak amacıyla üretim firması yerine geçmektedir. Burada hem kaliteli makul bütçeye ve seçkin kesime sunabiliyoruz” diye niteleyerek konuştu.

“Firmamızda hem üretimler yapıyoruz hem de çığır edinmek isteyenlere kurs vermeye bitmeme ediyoruz” diyen Hancı, konuşmasına şöyle bitmeme etti:

“Devletten destek aldığımız koşa kafa lazer anlaşma makinesiyle üretimler yaparak bir nice sektöre de burada hizmet sunabiliyoruz. Firmamızda hem üretimler yapıyoruz hem birlikte meslek olmak isteyenlere kurs vermeye devam ediyoruz. Söve dizayn atölyemiz üstelik bunlardan birisidir. Bu hizmetlerimiz doğrultusunda bir nice kadınımıza ve erkeğimize ulaşabiliyoruz. Mesleki eğitimle beraber yapmış olduğumuz tören düzeni çerçevesinde biz burada aynı okul görevi da görüyoruz. Muayyen sebeplerden hava okuyamamış kadınlarımız ve erkeklerimiz gibi. Buradaki bakım sektöründe onlara hem diploma sağlayabiliyoruz hem de kalfalık ve teknik belgesi verebiliyoruz. Tıpkısı zamanda sigortaları yatıyor ve mahiye ödüyoruz.”

İhtiyaç sahibi karı kadınlarına ulaşarak evlerinde istihdam ettiklerini rapor eden Hancı, “Firmamız bünyesinde faal çalışan sayımız şu anda şeş. Bir zamanda part time çalışanlarımızda var. Tığ bununla birlikte mecbur kalmadık. Evlerinden çıkamayan kadınlarımız oluyor. Biz bunlara birlikte ulaştık, çünkü ihtiyaç sahibi kadınlarımız evlerinde istihsal yapabilirler. Lazer geçim makinesinden çıkarmış olduğumuz ürünlerin temizlenmesi, paketlenmesi, tasarım edilmesi ve üretilen çiçeklerin tasarımında kadınlarımızdan bindi alıyoruz. Kadınlarımız evlerinde bu şekilde hem bize yardımcı oluyorlar hem de kazanç sağlamış oluyorlar” diye konuştu. – BİTLİS

Share: