Diyarbakır’da “Budun Kütüphanesi”nin temeli atıldı

Kayapınar ilçesinde uray yoluyla 2 bin 250 metrekarelik alanda inşa edilecek Millet Kütüphanesinin temeli atıldı.

Fırat Mahallesi’nde inşasına başlanacak, kıraat ve haddinden fazla gayeli salon, 5 sınıf, düzentileme alanı, 360 yabanlık konferans salonu, kafeterya ve 100 araçlık meydanda otoparktan oluşan kütüphanenin temel atma töreninde konuşan Kayapınar Kaymakamı ve Şehremaneti Başbuğ Vekili Arif Karaman, ilçeye gençler için yeni ayrımsız hizmeti elan kazandıracaklarını anlattı.

Mutlu olduklarını dile getiren Karaman, gençlerle görüştüklerinde kendilerinden okuma salonu, rahat ibret çalışabilecekleri, kitaba, bilgisayara, internete erişebilecekleri mekanlar istediklerini belirterek, bu konuda henüz evvel da ilçede birçok içtima hizmete açıldığını ifade etti.

Gençlerin taleplerini namına getirdiklerini kaydeden Karaman, bu hizmetleri sunarak gençlerin ibret çalışmaları amacıyla motivasyonlarını bile artırmış olduklarını söyledi.

Karaman, temeli atılacak Millet Kütüphanesinde üstelik gençlere hem yaz hem dahi kışın bayındır edebilecekleri tıpkı ortam sunacaklarını anlatarak, şunları kaydetti:

“Yavru ve gençlerimizin aileleri ile buraya gelip oturmak talip, kütüphane hizmetinden görmek isteyen vatandaşlarımız amacıyla dahi kafeterya hizmeti sunacağız. Gelecek eğitim bilimi talim sezonuna yetişecek şekilde hazırlığımızı yaparak bu kütüphaneyi evlatlarımızın ve vatandaşlarımızın hizmetine sunalım istiyoruz.”

Hizmetin kente berceste olmasını dileyen Karaman, butona basarak, Millet Kütüphanesi’nin temeline önceki harcı attı.

Share: