DOĞRU Parti’li Kavuncu, İsveç’teki Kur’an yakma eylemine reaksiyon gösterdi Açıklaması

YANLIŞSIZ Fırka Çorum Mebus Erol Kavuncu, İsveç’te Kur’an-ı Selek yakma eylemine reaksiyon göstererek, “Bu vahşi provokasyonla Batı’nın üs yüzü tıpkı öğün daha bilcümle çıplaklığıyla deşifre olmuştur.” dedi.

Kavuncu, Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, koçbaşı namına yıldırı hamisi İsveç’i kullanan emperyal odakların Kur’an-ı Semih acıtmak kadar iğrenç ve zir tıpkısı eylemi gerçekleştirmekten çekinmediklerini söyledi.

İsveç’teki eylemin Türk Büyükelçiliği uğrunda yapılarak hem dini hem milli tıpkı mesele haline dönüştürülmek istendiğini tabir eden Kavuncu, “Artık prangalarından kurtulan Türkiye, dosta hamaset, düşmana ocumak salan toptan bir aktördür. Türkiye imdi oyun kuran, kurulan bütün oyunları, tuzakları bozan tüvana aynı ülkenin adıdır. Hamdolsun.” diye niteleyerek konuştu.

Sömürgeci Batı’nın, ne maskeyi takarak ne kadar gizlenmeye çalışırsa çalışsın, “adam hakları, lahut değer, gocunmak ve müsamaha” ifadeleriyle yalnız kendi gibileri kast ettiğini belirten Kavuncu, “Bu yabani provokasyonla Batı’nın ana yüzü tıpkı öğün elan hep çıplaklığıyla deşifre olmuştur. Bu İslam ve âdemiyet düşmanlarının, bu tür menfur eylemlerine karşı söylenecek epilog, Koca Allah’ın Kur’an-ı Ahi Ali İmran’da buyurdukları amacıyla ‘kininizde boğulun’, ‘öfkenizden geberin’ olacaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: