Doğruluk Bakanı Bozdağ, çığır lisesi öğrencileriyle tıpkı araya geldi

Doğruluk Bakanı Bekir Bozdağ, doğruluk bölümünün birlikte bulunduğu Hamitler TOKİ Mesleksel ve Maharet Rum Lisesi’ni mülakat etti.

Bozdağ, Türk Ticaret Kanunu Çalıştayı’na gelmek üzere geldiği Bursa’da Hamitler TOKİ Mesleki ve Maharet Rum Lisesi’nde tahsil gören öğrencilerle tıpkısı araya geldi. Okul içerisinde düz düzlük murafaa salonunda doğruluk bölümünde okuyan öğrencilerin hazırladığı temsili duruşmayı izleyen Bakan Bozdağ, öğrencileri kutlama etti.

Gerçeği aratmayan temsili duruşmada öğrencilerin değerlendirme ve konuşmalarından etkilendiğini nâkil Bozdağ, öğrencilerin geleceğin hukukçusu, hakimi ve savcısı olacağını rapor etti.

Vekil Bozdağ, hakim ve savcılığın lahut benzeri patika olduğunu vurgulayarak, yargılamalar sırasında hakikatlerin ortaya çıkarıldığını söyledi. Milletleri ve devletleri adaletin ayakta tutacağına belen eden Bozdağ, ortaöğretimde öğrencilerin adalet bölümüne gösterdiği ilginin kendilerini mutlu ettiğini kaydetti.

Hak Bakanlığı yerine hususiyet ve doğruluk eğitiminin desteklenmesine Milli Terbiye Bakanlığı ile yapılan işbirliği çerçevesinde ehemmiyet verdiklerini dile getiren Bozdağ, gençlerin hakkı ve hukuku bile bile yetişmesinin adalet ve ünsiyet bilincinin yükselmesini sağlayacağını sözlerine ekledi.

Ekol yöneticilerinden eğitimlerle ilgili bilgi alan Bakan Bozdağ, öğrencilerle andaç fotoğrafı çektirdi.

Share: