Doğu’da toplumsal bölük projesi için başvurular sürüyor

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Cumhuriyet Altını tarihinin arz balaban toplumsal bölük projesi kapsamında Erzurum, Ardahan, Tunceli ve Ağrı’dahi vatandaşların başvuruları devam ediyor.

Erzurum’birlikte, içtimai göz projesine e-Cesamet üzerinden referans imkanı olmayanlar, sabahın erken saatlerinde evraklarını geçilmek için El Bankası şubelerine geldi.

2 bin 100 konutun yapılmasının planlandığı kentte, evraklarını geçmek ve bilgelik kabul etmek isteyenler banka şubelerinde kükremek oluşturdu

Genç kategorisinden bölük üzere başvuran 19 yaşındaki Muhammet Nuri Bahir, AA muhabirine, aile sahibi olmayı çok istediğini belirterek “İnşallah aile kazanç. Taze kendisine bölük projesine sevindik, bizim üzere çoluk çocuk amacıyla önemli punt. Şerait haddinden fazla evire çevire. Gailesiz olduğumuz üzere bizlere emeksiz ve evleviyet sağlandı, çok memnunuz.” dedi.

Emekli Müstenit Özgözen bile aile sahibi doğmak isteyenlerin bankalarda çokluk oluşturduğunu aktardı.

Emekli kategorisinde bölük üzere başvurduğunu anlatan Özgözen, “Emekliler kampanyaya çokça sevindi, inşallah aile sahibi oluruz. Göz sahibi olma şartları bana bakarak akla yatkın. Şu dakika eksantrik yöntemle eş almaya ağır yetmiyor, aile fiyatları haddinden fazla faziletkâr olduğundan TOKİ dışında ocak almaya gücümüz yetmez. TOKİ’nin evleri bizi sevindirdi, emeği geçenlere teşekkür ederim. Allah razı olsun.” diyerek konuştu.

İnşaat işçisi Fetullah Cenup de toplumsal hane projesine haddinden fazla sevindiklerini dile getirerek “Ata oğula 20 yıllığına bu şekilde, bu şartlarda eş vermez, evler adeta beleş. TOKİ’in evleri nitelikli ve süper. Meydan şartlarında tek kimse başka cins müteahhitlerden familya alamaz çünkü fiyatlar çokça faziletkâr.” ifadesini kullandı.

Başvuru sahiplerinden Nazime Özgözen ise projenin vatandaşları sevindirdiğini söyleyerek “Allah Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Edoğan’dan ve emeği geçenlerden razı olsun. İnşallah konutlar gerçek ihtiyaçlılara yıldız evet.” dedi.

Ardahan

Sosyal bölük projesi, Ardahan’dahi da ciddi kâm gördü.

E-Ihtişam üzerinden müracaat imkanı olmayanlar, sabah saatlerinde müracaat üzere vacip evraklarını isnat etmek için Umum Bankası ve Ekincilik Bankası şubelerine geldi.

Ekincilik Bankası Ardahan Şube Müdürü Şefika Akaret, AA muhabirine, 250 konutun yapılacağı kentte, yoğunluğun oluşmaması için görevlilerin titizce himmet yürüttüğünü ifade etti.

Vatandaşlardan Tanju Belletici dahi devletin sülale sahibi girmek amacıyla kendilerine pir imkan sunduğunu belirterek “Şu temel kadar kiradaydım. İnşallah artık özlük evim tamam.” diye konuştu.

Tunceli

Tunceli’üstelik bile toplumsal basamak projesine başvurular sürüyor.

E-Celal üzerinden başvuru imkanı olmayanlar, erken saatlerde vezneci şubelerinin önüne geldi.

Umum Bankası ve Kültür Bankası şubelerinde deniz oluşturanlar, evraklarını teslim ederek başvurularını yaptı.

Proje kapsamında kentte 250 hane düz yazı edilecek.

Ağrı

Ağrı’üstelik da toplumsal hane projesine başvurular bitmeme ediyor.

E-Izzet üzerinden başvuru imkanı bulamayanlar, sabahın erken saatlerinde bankaların önünde derya oluşturdu.

Başvuru fayrap etmek talip vatandaşlar derya nedeniyle çizin çizin vezneci şubelerine alınıyor.Share: