Donmuş bedeni kömürlükte bulunan 7 yaşındaki kızın babası herhangi bir şeyi itiraf etti: Eşime şiddetli çektirmek için öldürdüm

Batman’da geçmiş Beşevler Mahallesi 1306’ncı Sokak’ta meydana gelen olayda, halasına ilgilendiren kömürlükte odun ve kömür çuvallarının altında Adara Aslan’ın cesedinin olduğu ihbarı konusunda adrese polis ve keyif ekipleri gönderme edildi. Yapılan kontrolde kız çocuğunun öldüğü belirlendi.

HALASI ÇOCUĞUN YÜZÜNÜ GIRMEK İÇİN YALVARDI

Olay yeri tetkik ekipleri kömürlükte inceleme yaparken, düzenlilik şeridine mevrut halası elindeki fotoğrafı göstererek, “Bala bu değil mi? Ne evet bir nöbet göreyim. Tanrı sefir aşkına ayrımsız kez göreyim. Götürmeden bakayım. Öpeyim onu bir nöbet. Özlenti kalacağım tıpkısı variyet boyu. Hangi olur tıpkı yol öpeyim o mosmor ellerini. Hangi peki ego da gideyim ambulansla” diyerek ağladı. Adara Aslan’ın cenazesi, ölü açımı amacıyla Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin morguna kaldırıldı.

BABASI GÖZALTINA ALINDI

Polisin dalavereli adına aradığı babası Ömer Faruk Aslan, Diyarbakır’da, İstanbul’a akıntı halindeki otobüste yakalanıp gözaltına alındı.

KIZINI TEMIZLEMEK İSTEDİĞİNİ SÖYLEMİŞ

Eşi M.A.’nın tahminî 4 kamer önce akrabası da olan Ömer Faruk Arslan’a boşanma davası açtığı ve Batman’a ailesinin yanına geldiği belirlendi. Kente gelen Ömer Faruk Aslan’ın, eşinin yakınlarıyla kavga ettiği tespit edildi. Bu olayın arkası sıra İstanbul’a revan Arslan’ın kestirmece 2 hafta ilk esasen Batman’a gelip ablasının beraberinde kalmaya başladığı, kızını fethetmek istediğini ve yakınlarından ara bulucu olmalarını istediği saptandı. Akrabaları tarafından Adara’nın aksata günü babasına doğrulama edildiği belirlendi.

EŞİNE ACI ÇEKTİRMEK İÇİN BOĞARAK ÖLDÜRMÜŞ

Emniyetteki sorgusunda Ömer Faruk Aslan, alım satım günü kızıyla gezdikten sonraları saat 23.00 sıralarında ablasının evinin yanındaki kömürlüğe götürdüğünü, burada boşanma aşamasındaki eşi M.A.’ya ızdırap çektirmek üzere kızını boğarak öldürdüğünü itiraf etti.

YÜZÜNDEKİ ÇİZİKLER ADARA DİRENİRKEN OLUŞMUŞ

Arslan’ın yüzündeki çiziklerin bile Adara’nın kendisine direnirken oluştuğu saptandı. Ömer Faruk Arslan’ın 29 Karı günü otobüs firmasını arayıp, ayrımsız aktarılma sonraları saat 12.00’de İstanbul’a gidecek otobüs amacıyla rezervasyon yaptırdığı ortaya bundan sonra. Arslan, işlemlerinin arkası sıra adliyeye gönderme edildi.

Share: