Düğünden dönenleri taşıyan minibüs, kamyonla çarpıştı: 7 ölmüş, 10 korkulu yanık

Malatya karayolunun Kangal ilçesi yakınlarında meydana mevrut kazada Bursa’üstelik bir yakınlarının düğününden dönen vatandaşların bulunduğu minibüs ile yük kamyonu temel kafaya çarpıştı. Birey pazarının yaşandığı kazada önce belirlemelere bakarak 7 yaşama öldü, 10 hayat de korkulu yaralandı.

Kaymakamlık saat 00.10 sıralarında Sivas- Malatya karayolunun Kangal ilçesi Yeşildereköyü mevkisinde meydana geldi. Bursa’da katıldıkları düğünden dönen vatandaşların bulunduğu 44 J 4257 palakalı minibüs, Malatya’dan Amasya’ya denge götüren kamyonla başlangıç kafaya çarpıştı. Kazada temas iki aracın da yöre kısımları demir yığını haline dönüştü. Çevredeki sürücülerin 112 Davet Merkezine yaptığı ihbar konusunda fenomen hesabına polis, güllabi, itfaiye aracı, AFAD ve sağlık ekipleri irsal edildi.

7 KİŞİ ÖLDÜ, 10 KİŞİ YARALANDICan pazarının yaşandığı ilçe adına gelen AFAD ve itfaiye aracı ekipleri, etraflı uğraşlar sonucu minibüste sıkışanları çıkarttı. Sağlık ekiplerinin yaptığı kontrollerde ise geçmiş belirlemelere bakarak 7 hayat hayatını kaybetti, 10 gönül de ağır yaralandı. Yaralılar, yapılan müdahalenin ardından Kangal Çap Hastanesi ile Sivas’taki hastanelere atıf edildi. BURSA’DAN DÜĞÜNDEN GELİYORLARDIKaza ihbarının peşi sıra Kangal Kaymakamı Ahmet Fatih Sungur görüngü adına gelerek yetkililerden vukuf aldı, istirdat çalışmalarını takip etti. Kaza ile ait izah işleyen Ilçebay Sungur, “Tün yarısı 00.10’üstelik Bursa’dan Malatyaya dönmekte olan düğün minibüsü ile Malatya’dan Amasya’ya abra taşımacılığı eden kamyon sarrafiye kafaya benzeri ilçe gerçekleştirdi. Sivas- Malatya karayolunun 16’ncı kilometresinde Yeşildereköyü mevkisinde dramatik kazada 7 vatandaşımız son etti 10 vatandaşımız de gösterişli bire bir şekilde Kangal Heybet Hastanesine sevki gerçekleştiriliyor. Emrihak fail vatandaşlara Allah’tan yağmur diliyorum, aheste çorlu vatandaşlarımıza da Allah’tan felah diliyorum. Hepimize esbak olsun.” dedi.

Bir süre sonradan Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek üstelik görüngü hesabına gelerek, bilgi aldı. Kaymakamlık dolayısıyla kapanan karayolu ekiplerin çalışması ile bir tane şeritten kontrollü namına sağlanmaya başlandı. Anket başlatan güvenlik güçleri kimlik tayin çalışmalarını birlikte sürdürüyor.

Share: