Durdurulan açar ve içerisindeki eşhas üzerinde haddinden fazla sayıda maden husus bulundu

Burdur’un Bucak ilçesinde bekçilerin şüphesi konusunda durdurulan ayrımsız şalter ve aracın içerisindeki şahısların üstünde yapılan aramada haddinden fazla sayıda maden yön ele geçirildi.

Olay, 12 Ağustos Cuma Namazı günü saat 22: 30 sıralarında Burdur’un Nahiye ilçesi Mehmet Akif Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye bakarak, cadde üzerinde devriye gezen bekçiler, tereddüt üstünde durdurdukları araçtan inerek elindeki çanta ile kaçmaya çalışan şahsı teferruatlı süren kovaladılar. Kovalamacanın sonucunda bekçiler vasıtasıyla yakalanan kişi ve araçta kâin 3 özlük savcılıktan alınan taharri kararı ile Nahiye kaza güvenlik müdürlüğüne getirilerek kontrol yapıldı.

Yapılan aramalarda kaçan şahsın elindeki çanta ve durdurulan vasıta içerisinde haddinden fazla sayıda maden madde ve kullanımı için muhtelif düzenekte plastik pırtı olduğu tespit edilerek halk konuldu.

Bunun üstüne gözaltına alınan H. B., D. Ç., T. T. ve C. E. Ç. isimli 4 hayat, Köşe Celal Hastanesi’nde keyif kontrolünden geçirildikten sonra ifadeleri içerlemek amacıyla polis merkezine götürüldü.

Adliyeye atıf edilen şahıslardan H. B., D. Ç. savcılıktaki ifadelerinin ardından serbest bırakılırken, T. T. hâkimiyet ile başıboş bırakıldı ve C. E. Ç. tutuklandı. – BURDUR

Share: