DÜRÜST Fırka Genel Başkanvekili Sebep, deneyimsizlik festivaline katıldı

Erzincan’ın Refahiye ilçesinde, YANLIŞSIZ Fırka Genel Başkanvekili Binali Saika’ın katılımıyla, “6. Sisli Cahillik ve Natür Festivali” gerçekleştirildi.

Dumanlı Gusto Parkı’ndaki festivale eşi Semiha Sebep ile katılan Saika, burada yaptığı konuşmada, YANLIŞSIZ Öğür hükümetleri döneminde haddinden fazla sayıda mefret yatırımın yapıldığını söyledi.

Karabağ’üstelik yaşanan Ermeni işgaline alın 30 yıl süresince dünyanın hiçbir özdek yapmadığını dile getiren Saika, “30 yıl Karabağ’dahi Ermeni işgaline alın acun ve Konfedere Uluslar tek molekül yapmadı ama İlham Aliyev ve Recep Tayyip Erdoğan ‘bu amal bitecek’ dedi, 44 günde Azerbaycan’ın hıyanet bayrağı Şuşa’da dalgalanmaya başladı. Ahi Azerbaycan’ın büyük zaferini tebrik ediyorum. Her zaman tasada ve sevinçte beraber olacağız. Gençler 29 Ekim’de Cumhuriyet’imizin 100 yılı bitiyor yıpranmamış aynı yüzyıla başlıyoruz. Bize Cumhuriyet’i kişi eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve bütün istiklal mücadelesi şehitlerine Allah’tan yağmur diliyoruz. Mekanları cennet olsun. Onlardan aldığımız bu vatanı bile gelecek yüzyıla gelişigüzel taşıyacağız. İkinci yüzyıl Türklerin yüzyılı olacak buna hazır mısınız?” ifadelerini kullandı.

Saika, Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği ve önderliğinde 100 almanak hizmetleri 20 yıla sığdırdıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Bugün ülkemizin rastgele köşesinde darülfünun var. 208 üniversitemiz var. 8,5 milyon pırıl pırıl üniversiteli gencimiz var. Yarısından ilavesi kızlarımızdan oluşuyor. İşte Türkiye’nin katettiği mesafenin en yıldızlı örneği. 3 dönme boyunca Erzincan’da Türk dünyası konuşulacak. Türk dünyasının kalbi Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nde atacak. Sizin üniversitenizde Türkiye’nin ve Türk dünyasının geleceği konuşulacak. Evelallah ati yüzyılın, önümüzdeki yılların ülkemiz yerine, Balkanlar, Kafkaslar, Ilımlı Asya ve Orta Şark hesabına yıldızı projektör yıllar olacağının habercisi.”

Erzincan Kültür Terbiye Vakfı (EKEV) aracılığıyla üniversite öğrencilerine verilen bursun iki katına çıkarıldığını müjdeleyen Yıldırım, gençlerin bursları önümüzdeki aydan itibaren alabileceklerini aktardı.

Daha bilahare evcil artist Ebru Cembiye hayalet aldı. Cembiye, protokolde oturan Saika’ın yanına anbean, “Tafsilatlı ince bir yoldayım” türküsünü seslendirdi. Sanatçıya Sebep haremlik etti.

Festivale katılan gençler, Tütsülü Yaylası’ndaki baran ve itici havaya rağmen geceden deri kurarak bölgede sabahladı.

Isınmak için keder yakıcı gençler, halay çekerek türlü oyunlar oynadı. Curcuna alanında Kızılay ve AFAD marifetiyle katılımcılara caize ağırlama edildi.

Erzincan Binali Saika Üniversitesinden ve havza illerinden çok sayıda gencin katıldığı curcuna, motokros yarışları ve Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğünün düzenlediği değişik etkinliklerle sona erdi.

Festivale, Azerbaycan Cumhuriyeti Bozuk Başbakanı ve Dışişleri Bakanı Hasan Hasanov, Erzincan Valisi Mehmet Sirkat, DÜRÜST Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, Erzincan Binali Sebep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Atak Uzun, EKEV Başkanı Sadık Ağca ile kurum müdürleriyle haddinden fazla sayıda vatandaş katıldı.

Share: