E-Sigara

Elektronik sigara veya Elektronik Nikotin Dağıtım Sistemleri (ENDS) olarak da bilinen elektronik sigara, Amerika Birleşik Devletleri’nde çok tartışılan bir konu olmuştur. Kullanımı kanunen sadece 18 yaşından büyük yetişkinlerle sınırlıdır. Elektronik sigaranın avantajlarından bazıları, sağlığa faydaları, konvansiyonel sigaralara göre toksik maddelere maruz kalma riskinin azalması, kullanımının kolay ve ayrık olması ve çocukların konvansiyonel sigara içmeye başlamasını engelleyebilmesidir.

Bu rapor, geleneksel sigara yerine elektronik sigara kullanmanın avantaj ve dezavantajlarının neler olduğuna dair ayrıntılı bir analizi içermektedir.

IQOS, nikotini normal sigaralar veya purolar/pipolar gibi geleneksel yanıcı ürünler yerine tütün yoluyla ileten yenilikçi yeni bir üründür. Philip Morris International tarafından 2016 yılında Japonya’da tanıtıldı ve yakında diğer pazarlara da ulaşması bekleniyor.

Bu rapor, IQOS’un Asya Pasifik bölgesinin diğer bölgelerine girişine, nasıl çalıştığına ve normal sigara veya puro gibi geleneksel yanıcı ürünlerden nasıl farklı olduğuna bir göz atıyor.

iQOS, her zaman pazardaki en üst düzey ürün olarak biliniyordu ancak son zamanlarda IQOS terea adlı yeni bir ürün piyasaya sürüldü. Hafif bir buharlaştırıcı arayan kadınlar ve genç yetişkinler için tasarlanmış iQOS’un yükseltilmiş bir versiyonudur. Bu cihazın yüksek kaliteli vaping deneyimi ve kullanılabilirliği, onu kullanıcıları arasında popüler bir seçim haline getiriyor.

IQOS Iluma prime‘ın avantajları

– Kullanımı kolaydır ve hem erkekler hem de kadınlar tarafından kullanılabilir.

– Sağlık için iyidir çünkü zararlı kimyasalları solumazsınız.

– E likit depolarını doldurmak kolaydır

– Kavramayı artırmaya yardımcı olan kaymaz bir mat vardır

– İnce tasarım, cebinizde veya çantanızda taşımayı kolaylaştırır

Elektronik sigaralar son yıllarda oldukça popülerlik kazanmıştır.

Elektronik sigaraların avantajları, temel olarak, sigarasız güvenli ve sağlıklı bir alternatif sunma yetenekleriyle ilgilidir. Elektronik sigaralar çoğunlukla sadece geleneksel tütün sigarasından daha az zararlı olan nikotin içerir.

Elektronik sigaralar, sigara içenler arasında popüler bir seçim haline geldi. Güvenlidirler ve kullanıcıların sigarayı daha kolay bir şekilde bırakmalarına yardımcı olabilirler. Bu cihazlar duman üretmezler ve bu nedenle geleneksel sigaralara sağlıklı bir alternatif olarak kabul edilirler.

Elektronik sigaraların temelinde yatan kavram, e-sigaranın içerdiği likit nikotinin ısıtılmasıyla üretilen buharın bir nikotin inhalasyonu oluşturması, bu da bir yandan bağımlılıktan kurtulma belirtileri sürecini başlatırken, aynı zamanda pasif bir teneffüs ve ekshalasyon sağlar. Öte yandan, geleneksel yanmanın neden olduğu herhangi bir yan etkiden veya stres etkeninden kaçınarak nikotinin.

Juul Elektronik sigaraların en büyük avantajı tütün içermemesidir, yani tütün içimiyle ilişkili öksürük, mide bulantısı, baş dönmesi, hırıltılı solunum, amfizem vb. Sigara içiyor.

Elektronik sigaralar, kullanıcının soluduğu bir aerosol veya sis oluşturmak için genellikle ısıdan yararlanan nikotin buharlaştırıcılardır. Bu cihazlar bir süredir ortalıkta dolaşıyor, ancak son yıllarda geleneksel sigaralar üzerindeki artan yasaklar nedeniyle popülariteleri arttı.

Elektronik sigara üreticilerinin sayısı gün geçtikçe artmakta ve yeni özellikler ile yeni versiyonlar üretmeye devam etmektedirler. Geleneksel tek kullanımlık türün yanı sıra bazı şirketler, kolayca şarj edilebilen kapsül veya çubuk gibi daha kullanışlı türler üretmeye başladı.

Share: