Edirne haberleri! Edirne’den kısa gelişmemiş

Hars ve Turizm Bakanlığı Sunturlu Sanatlar Genel Müdürlüğü Edirne Oran Türk Müziği ve Rumeli Müzikleri Topluluğu aracılığıyla “Tıpkısı Hanay Hikayesi Hacı Arif As” konseri verildi.

Türk Ocağı Caddesi’nde kâin ansambl binasında düzenlenen dinleti müzikseverlerden bağ gördü.

Yıldıray Öztürk’ün musahabe yönetmenliğinde gerçekleştirilen konserde 15 im seslendirildi.

Konserde solocu Gülsemin Gonce, Halil Erseven, Yeşim Birgin, Aka Yakalamak, Fadıl Çevik, Gülferi Yürük Dokunaklı, Hacı Arif Eş vasıtasıyla bestelenen eserleri yürütme etti.

Topluluk Müdürü Semavi Baharat Bostan, AA muhabirine, konserde koro ve solo eserlerin seslendirildiğini söyledi. Hacı Arif Satış’in Osmanlı Türk musikisinin koskocaman bestekarlarından biri olduğunu tamlayan Bostan, konserlerin ayrımlı tema ve konseptler ile devam edeceğini kaydetti.

15 Orak Ayı Demokratik Cahillik Derneği’nden musahabe

Edirne 15 Temmuz Demokratik Deneyimsizlik Derneği Başkanı Veysel Güner ve dernek üyeleri, Muhtarlar Günü nedeniyle Fakülte Yüce Koca Mahallesi Muhtarı Nesrin Günay’ı makamında mülakat etti.

Ziyarette rey alışverişinde bulunuldu.

Mahallede yapılan çalışmalar ile ilişkin vukuf veren Günay, Güner ve topluluk üyelerine ziyaretlerinden yağlık teşekkür etti.

Nefer müdürlerinden Keşan Belediyesi’ne ülfet

Edirne Nüfus Müdürü Briz Bal ile Keşan Eş Müdürü Hatice Iyi, Keşan Belediyesi’ni mülakat etti.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, Keşan Belediye Başkan Vekili Duyma Tığ, Bal ve Hayır’yu başkanlık makamında ağırladı. Can müdürleri yaptıkları icraat için hikmet verdi.

Tığ da belediye ve özlük müdürlüğünün iş birliği içerisinde çalışmalar yaptığını kaydetti.

Share: