Edirne’den güdük kısa

Kut Partisi Edirne İl Başkanı Sinan Uğurlu, partisinin talih problemlerinin çözümüne müteveccih faal politikaları olduğunu bildirdi.

Tekin, yaptığı bağlanmış açıklamada, fırka adına sorumlulukların farkında olduklarını, mücahede ve özveriyle çalışmaya bitmeme edeceklerini belirtti.

Türkiye’yi geleceğe almak amacıyla çalıştıklarını anlatım eden Uğurlu, şunları kaydetti:

“Bu hareketi başlatan Erbakan hocamız, birçok öğün siyasetten mahrum kılındı amma temas seferinde baştan başladı ve düştüğü yerden ayağa kalkıp koşmaya devam etti. Tığ, ondan aldığımız ilhamla Milli Düşün davasını başarıya ulaştıracağımıza inanıyorum. Mecmu teşkilatlarımızla ayrımsız merak, ayrımsız heyecanla çalışacağız. Hem memleketimizi hem tarihi, kültürel, sosyal bağlarımız olan İslam ülkelerini, hem bile bölgemizi ve tam dünyayı bugün içine sürüklendiği problemlerden kurtaracağız. Bu anlayışa, politikalara ve tecrübeye Mut Partimiz sahiptir.”

Ilçebay Mağrip’nın köy ziyaretleri

Havsa Kaymakamı İsmail Hakkı Gün Batısı, ilçeye vabeste Yolageldi köyünü mülakat etti.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamaya bakarak, köyde incelemede bulunan Kaymakam Mağrip, yapılan çalışmalarla ilgilendiren karye muhtarından bilgelik aldı.

Batı, vatandaşlarla aynı araya gelerek dava ve talepleri dinledi.

Hollanda-Türkiye ortak yapımı bala oyunu Edirne’de sahnelendi

Hollanda-Türkiye eş yapımı “Bully Bully” ünlü bala oyunu, Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Sarayı ve Belediye Konservatuvarı’nda sahnelendi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, iki gösterim halinde gösterilen oyunu 1000 çocuk seyretti.

Oyunu, Hollanda İstanbul Başkonsolosu Arjen Uijterlinde ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan dahi izledi.

Gürkan ve Uijterlinde, elan sonradan belediyenin çalışmaları ve projeleri konusunda düşünüm alışverişinde bulundu.

Share: