Elazığ haberi… Mekân, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Elazığ’da meydana gelen depremin arkası sıra yürüttüğü çalışmalarını tamamladı

Mekân, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Elazığ’de meydana mevrut depremin arkası sıra yürüttüğü çalışmalarını tamamladı

ANKARA – Belde, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Elazığ’de 24 Eş 2020’da meydana gelen depremin ardından yürüttüğü çalışmalarını tamamladı.

Elazığ’birlikte 24 Sülale 2020’da meydana gelen depremin ardından Mekân, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının yürüttüğü çalışmalarda sona gelindi. Yıkılan evlerin namına kullanılmamış konutlar nesir edilirken yapımı tamamlanan konutlar ise türe sahiplerine teyit edildi.

Belde, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Elazığ’de 24 Familya 2020’bile meydana gelen depremin peşi sıra yürüttüğü çalışmalarını tamamladı. Kentte ağırbaşlı hasar kayran ve yıkılan evlerin yerine bakir konutlar nesir edildi, yapımı tamamlanan konutlar hak sahiplerine tasdik edildi.

Konuyla ilişkin açıklama eden Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Enfrastrüktür ve Kentsel Tahavvül Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Karagürgen, “Zaman itibarıyla 20 bin 307 konutun hak sahibi üzere kurasını çektik. Bunların içerisinde de 18 bin 524 konutun üstelik teslimi gerçekleştirildi bütün Elazığ içerisinde. Şu anda 60 bin kişiyi eskimemiş evlerine oturtturmuş durumdayız. İki sene içerisinde başarılmış gerçekten alışılmamış ayrımsız çalışmanın sonucu” ifadelerini kullandı.

“Konutlar öncekilere için adeta tıpkı saray”

Gürgen, depremden genişlik çokça etkilenen Sivrice bölgesi ile ilişik “Sivrice, esasta depremin merkeziydi ve oraya müthiş benzeri proje yapıldı. Gölün kıyısında az bükülmüş, bire bir-iki eğik, villa tarzı konutlar. Demin oranın bir numara etaplarını konfirmasyon ettik” dedi. Gürgen, Elazığ depremi sonrasında Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesinde inşa edilen konutların öncekilere için adeta tıpkı saray olduğunu ve hayallerindeki evlere kavuştuklarını söyledi.

Share: