Elazığ haberleri… Elazığ’da Karakoçan Cemevi ve Kültür Sarayı açıldı

Elazığ’da Karakoçan Cemevi ve Kültür Sarayı açıldı

ELAZIĞ Elazığ’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın videoteyp konuşma yöntemi ile katıldığı programda, ‘Karakoçan Cemevi ve Kültür Merkezi’ açılışı gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanlığı himayelerinde Elazığ Valiliğinin destekleriyle ‘Karakoçan Cemevi ve Kültür Sarayı’nin yapımı tamamlandı. 3 bin metrekare arsa konusunda kurulan 740 metrekare mecbur alana eş olan iki katlı Cemevi ve Kültür Merkezi’nin açılışı, telekonferans sistemi ile bağlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vasıtasıyla gerçekleştirildi. Açılış törenine, Vali Dr. Ömer Toraman, Şehremini Mecnunca Şerifoğulları, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, İl Inanma Müdürü Oran Hâkim, İl Güllabi Komutanı Mümessil Albay Murat Dünya, Karakoçan Şehremini Ayhan Akbaba, Karakoçan Cemevi ve Kültür Sarayı Başkanı Hüseyin Artut, çalım müdürleri ile vatandaşlar katıldı.

Açılışı gerçekleştirilen Cemevi karşı bilgi veren Ilbay Dr. Ömer Toraman, “Cumhurbaşkanımızın talimatları, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun mail takibiyle ve destekleriyle Türkiye genelinde çok şükür dayanıklı haddinden fazla Cemevi ve Firez Merkezine bütün beraber umum attık. Destek olmaya çalıştık. Elazığ toplamında toprak genelinde 13 Cemevine ve Kültür Sarayı’ne karınca kararınca gücümüz yettiğince bindi olmaya çalıştık. Kuşkusuz, camilerimizi, mescitlerimizi, cemevlerimizi anne yerine bizim vatandaşımız sahipleniyor. Onların himmetleriyle ve yardımlarıyla nesir ediliyor. Hizmet ve onarımları yapılıyor. Bu yol birlikte tığ birlikte bakanımızın talimatlarıyla, destekleriyle gücümüz nispetinde destek olmaya çalıştık. Biz toplam 13 cemevine bindi vermeye çalıştık. Burada yapılacak olan cem törenlerinde toplama programlarında burada yürütme edilecek diğer programlarda bu irtibat ve beraberliğimiz hep herkese göstermiş olacağız” dedi.

Açılış, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı üstüne kurdele kesilmesiyle son buldu.

Share: