Elazığ ruzname: Karakoçan Cemevi ve Kültür Merkezi, Elazığ’da açıldı

ELAZIĞ’ın Karakoçan ilçesindeki Cemevi ve Kültür Sarayı, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın videoteyp konuşma üzerinden katılımıyla açıldı.

İçişleri Bakanlığı ile Hars ve Turizm Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen ‘Milli Bağlantı ve El Birliği Çalışması’ kapsamında inşası tamamlanan 4 cemevinin açılışı, 7 cemevinin dahi ana atma töreni yapıldı. Karakoçan ilçesinde da yapımı tamamlanan Karakoçan Cemevi ve Kültür Sarayı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın video konuşma üzerinden katılımıyla törenle hizmete girdi. 740 metrekare kayran üstüne 2 bükülmüş ve terasıyla düz yazı edilen Cemevi ve Kültür Sarayı’nin açılışına Vali Ömer Toraman, Karakoçan Alevi Ekin ve Dayanışma Derneği Başkanı Hüseyin Artut, Sunturlu Cemal Abdal Dergahı Dedesi Cemal Dedeoğlu ve Kavalcık Cemevi Dedesi Cafer Özupak ile çok sayıda can katıldı.

Vali Ömer Toraman, buradaki konuşmasında “Sayın Cumhur Reisi’mızın bakıma, onarıma ihtiyacı bulunan, eksiği ve noksanı olan cemevlerine ve ekin merkezlerine ahali atılması yönündeki talimatlarına istinaden İçişleri Bakanı’mız Süleyman Soylu’nun andıran takibi ve destekleriyle Türkiye genelinde çok şükür dayanabilen çokça cemevine ve ekin merkezine bilcümle beraber ahali attık, bindi olmaya çalıştık. Elazığ toplamında 13 cemevi ve firez merkezine gücümüz yettiğince bindi olmaya çalıştık. İnşallah bu cemevi birlikte Karakoçan’ımız dahi birliğimizin, beraberliğimizin ayrımsız nişanesi olarak adamakıllı sülale sahiplikleri yapacak” dedi.

Share: