Elazığ’da böbreğinde 8 santimetrelik ur mevcut marazlı şehir hastanesinde iflah buldu

Elazığ’da böbreğinin üzerinde 8 santimetrelik tümör tespit edilen hastalanmış, Fethi Sekin Kent Hastanesi’nde yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu.

Arıcak ilçesinden hatır ağrısı şikayetiyle site hastanesine başvuran 58 yaşındaki avrat hastanın yapılan tetkikler sonucu sağlıklı böbreğinde 8 santimetrelik adrenalin hormonu salgılayan tümöral yığın olduğu belirlendi.

Hasta, Genel Cerrahi kliniğinde yapılan ameliyatın peşi sıra sağlığına kavuştu.

Ameliyatı gerçekleştiren Opr. Dr. Abdullah Bolluk, akıl ağrısı şikayeti ile hastanelerine başvuran hastada nadir görülen, adrenalin hormonu salgılayan tümöral tıpkı kitle saptadıklarını söyledi.

Tümörün 8 santimetrelik boyutuyla da ilgi çektiğini tabir eden Feyiz, şöyle konuştu:

“Iç Salgı Bilimi ve metabolizma hastalıkları uzmanımızın desteğiyle işler öncesi hazırlığı yaparak, bağlı ameliyatla tümörü sorunsuz çıkardık. Bir saatlik kalburüstü ameliyattan bilahare üçüncü günde hastamızı felah ile taburcu ettik. Hastamızı dosdoğru tıpkısı şekilde otama etmemizde nazik destekleri olan anestezi ve endokrin kliniği ekiplerimize şükranlarımı sunarım.”

Hastanın refakatçisi Mehmet A. ise site hastanesinin sunduğu hizmetlerden çokça kıvançlı olduklarını belirterek, “Cenabıhak razı olsun doktorlardan. Herkese çok teşekkür ediyorum. Neymiş beş vazıh otelde kaldık. Tam hizmetler, temas şey mükemmeldi.” dedi.

Share: