Elazığ’da Bocce Turnuvasının havza müsabakası yapıldı

Türkiye geneli huzurevleri beyninde düzenlenen ve 55 ilden 108 huzurevinin katıldığı Makro Gençler Bocce Turnuvasının 4. Ekip evvel maçı Elazığ’da yapıldı.

Sülale ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı’nın, Etkili Ihtiyarlama Izlem Belgesinde saha alan ve huzurevlerinde mütezayit yaşlıların sosyalleşerek fiziki güçlerini artırmaya müteveccih kendisine başlattığı 60 Gözyaşı Üstü Koskocaman Çoluk Çocuk Bocce Ligi sürüyor. 4. grupta uğraş fail Gazi Huzurevi ilk maçı sahasında Malatya Huzurevi ile oynadı. Turnuvada, Elazığ Gazi Huzurevi ile Malatya Huzurevi sporcularının müthiş mücadelesiyle mülevven görüntüler oluşturdu. Karşılaşma Gazi Huzurevinin 12-0 üstünlüğüyle sona erdi.

Huzurevinde spora başlayan bocce takımı sporcularının gücük sürede büyük başarılar elde ettiklerini tabir eden Ocak ve Içtimai Hizmetler İl Müdürü Ulu Sait Çeçen, “Amacımız etkin yaşlanmayı yerleştirmek. Bununla ilgili huzurevlerimizde haddinden fazla değişik icraat içindeyiz ki bunların yeryüzü önemlilerinden biri dahi etken hayatın zarfında olmalarını uydurmak. Spor üstelik bunlardan biri. Sabık sene sporcularımız Ocak ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Gençlik ve Spor Kulübü tarafından organize edilen Mehabetli Gençler Bocce Turnuvasında lehçe ve Türkiye genelinde muhteşem başarılar elde ettiler. Bugünde Malatya Huzurevini mihman ettik. Bocce maçı Gazi Huzurevimizin üstünlüğüyle sonuçlandı. Yapılış müdürümüz Ziyaddin Karakaya, antrenörümüz Nara Yanlıç, bando kaptanımız Aziz Taylan ve emeği geçen tekmil personelimize teşekkür paha bocce takımımıza başarılar dilerim” şeklinde konuştu. – ELAZIĞ

Share: