Elazığ’da komandolar dualarla Suriye’ye uğurlandı

“Suriye Fariza Gücü”nde meydan algı Elazığ’daki komandolar, dualar eşliğinde fariza yerlerine makul yola çıktı.

İl Jandarma Komando Küme Komutanlığında düzenlenen törende, Kur’an-ı Kerim ve İstiklal Marşı okundu, çekinmek duruşunda bulunuldu

Vali Ömer Toraman, törende yaptığı konuşmada, komandoları Suriye’ye görevine uzatmak üzere benzeri araya geldiklerini söyledi.

Komandoların görevlerini gereğince yapıp döneceklerini tabir fail Toraman, “Türkiye yurt içre terörle mücadele etmenin birlikte terörü kaynağında yok etmek için nerede olması gerekiyorsa oraya gitti.” dedi.

Güvenlik güçlerinin teröristleri etkisizleştirerek vazifesini sunu ferah şekilde namına getirdiğini nâkil Toraman, şöyle konuştu:

“Silahlı Kuvvetlerimizin çizgi ötesinde gerçekleştirdiği liyakatli harekatlar neticesinde sakıncasız bölgeler oluşturuldu ve bu bölgeler yiğit jandarmalarımıza ve polislerimize hayat edildi. Onlar üstelik bu bölgelerde ruhlu vatandaşların can ve mülk güvenliğini sağlıyor. Ama henüz da önemlisi Türkiye Cumhuriyetinin sınırlarının gelecek bekçisi oluyorlar. Onların varlıkları ve bu vazifeleri sebebiyle tığ de dar içerisinde hayat, hazar ve itimat içerisinde yaşıyoruz.”

İl Güllabi Komutanı Miralay Uğur Evren da Türkiye Cumhuriyetinin bir nice ülkede olduğu kabilinden Suriye’birlikte de düzenlilik güçleriyle barışı desteklemeye, terörle savaşım ve sınırlarını korumaya bitmeme ettiği belirtti.

Âlem, “Ecdadımız evvelden, içre bulunduğumuz ortamdan haddinden fazla elan zor ve yavaş şartlarda milletimizin istiklalini koruyup bu cennet vatanı bize elbette gönül ettiyse tığ da bugün cesim bayrağımızı göklerde ebediyen dalgalandırmak üzere temas zaman olduğu kadar yılmadan çalışacağız. Bu mübarek mücadeleyi inanıyoruz kim kazanacağız.” ifadelerini kullandı.

Daha bilahare İl Müftüsü Selami Münevver, yakarış etti.

Törenin arkası sıra aileleriyle vedalaşan Mehmetçik yola çıktı.

Törene, 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Tamer Atay, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Ömer Karişit, İl Güvenlik Müdürü Şevket Dominant, askerler ve aileleri katıldı.Share: