Elleriyle topladığı meyveleri çarşıda satan yaşlı kadına zabıta müdahalesi! Gözyaşlarına boğuldu

Bolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, caddede müsaadesiz as eden satıcılara müteveccih aplikasyon yaptı. Aplikasyon kapsamında tıpkısı resimci dükkanının yanındaki alanda oturarak, özlük topladığı meyveleri doldurduğu kovalarda satan Hatice E.’ye bile muamele yapıldı. Hatice E.’nin topladığı ahududu ve iğde dolu kovaları polis aldı. Fakat bu sırada yaşanan arbedede kovalardan biri devrildi ve meyveler yere döküldü. Çevredekiler zabıtaya tepki gösterince görüngü hesabına polis çağrıldı. Polis ekibi, tepkiler zımnında bölgeden uzaklaştı. Ağlayan Hatice E. çevredekiler marifetiyle teselli edildi.

“BUNLARI DİKENLERİN İÇİNDEN TOPLADIM”

Hatice E., “Buraya oturdum. Çabucak bu ürünlerim var. Köşeye koymuştum. Zabıtalar geldi. Hiç konuşmadan hepsini derlediler, topladılar. Ben vermek istemedim. Biri beni itekledi, kovalarımı aldı. Özellikle yere döktü. Ben bunları dikenlerin içinden topladım. Polis yaptı, hem da itekledi beni. Tuttu beni arabaya bindirecekti. Hangi yapacak arabada beni? 75 yaşındayım. Eşimden aylığım bulunmayan. Benim ihtiyacım var” dedi.

BELEDİYEDEN AÇIKLAMA

Olayın ardından Bolu Belediyesi’nden kayıtlı açıklama yapıldı. Açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

“Yaşanan bu olayda yere dökülen ahududular; Hatice E.’nin özlük eliyle plastik kovaya yaptığı fiziki müdahale ile dökülmüştür. Zabıta ekiplerimizin şahsa müteveccih seçkin müdahalesi asla olmamıştır. Zabıta ekipleri, şahsın henüz evvel birlikte bir nice misil yapığı üzere çırpıntı yapacağını anlayarak fenomen yerinden uzaklaşmıştır. Bolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü kanunlar ve ilkeler çerçevesinde fariza yapmakta, hiçbir kişiye yahut kuruluşa katiyen ayrıcalık tanımamaktadır. Hatice E. onca uyartı ve cezaya karşın bu ısrarını sürdürmektedir. Keza olaydan yalnız benzeri dolaşma önceki Zabıta Müdürlüğü’ne gelerek kendisinin başka satıcılardan farklı kendisine imtiyaz tanınmasını istemiş, ilişkin personelimiz ise namına böyle ayrımsız müsaade vermeleri halinde değişik satıcıların de bire bir taleple geleceğini ve bunun olabilir olmayacağını söylemiş ve namına mir yapması üzere Alım Satım yeri ve Form Taksi Durağı yanından saha göstermiştir.

“ZABITA GÖREVLİLERİMİZE BIÇAK ÇEKİLDİ”

Fakat Hatice E. iki değişik saha gösterilmesine rağmen İzzet Baysal Caddesi’nde müsaadesiz bey yapmayı sürdürmüştür. Antrparantez bahsedilen birey, 11 Ilkgüz 2022 tarihinde da gine bire bir şekilde davranışlarda bulunmuş, fenomen polis güçleri tutanaklarına bile yansımıştır. bahis konusu tutanaklarda şahsın vazifeli zabıta personellerine beddua muhtevalı söylemler söylediği, etiket ibraz etmediği ve bedeni dayanım teşhir eyleminde bulunduğu, bunlara karşı zabıta personellerinin tek değer vermediği emniyetin resmi tutanaklarında pusat altına alınmıştır. Yine olayda şahsiyet aracılığıyla polis görevlilerimize bıçak dahi çekilmiş olup, polis bıçağa el koymuştur.”Share: