Emniyetin dikkati kavganın büyümesini önledi

Manisa’nın Kula ilçesinde tün saatlerinde meydana gelen sokak düğünü kavgasının arkası sıra degaje güvenlik önlemi düzlük güven güçleri, fenomen mahalline bilahare karışmak talip ve üstünde stoper aygıt ile coşkun zırh mevcut suratsız şahısları, dikkati sebebiyle yakaladı. Kimliklerini ibraz etmeyen karanlık eşhas, yanlarında bulundurdukları stoper aygıt ve ateşli silahla birlikte emniyete götürüldü. İfadeleri alınan 7 şüpheliden 2’si üzerine denetim kararı verilirken, 5’i ifadelerinin alınmasının arkası sıra serbest bırakıldı.

Olay, cemaziyelevvel şeb saatlerinde Kula ilçesine mecbur Seyitali Mahallesi Gargar Küme Evleri’nde meydana gelmişti. Edinilen bilgiye göre sokak düğünü sırasında sâdır tartışma bir anda yetik ve kavgaya dönüşmüştü. Taş, patak ve kesici aletlerin kullanıldığı kavgada herhangi bir iki aracılığıyla dahi toplanmış 11 güç yaralanmış, yaralılardan 7’si Kula Kerem Hastanesi’nde yapılan tedavilerinin arkası sıra taburcu edilmiş, 4’ü ise çevredeki ilçe hastanelere gelecek taharri ve tedavileri için irsal edilmişti.

Olayın kolaylıkla arkası sıra görüngü mahallinde ve şevket hastanesinde serbest güvenlik önlemi düzlük itimat güçleri, şüpheli şahıslar üzerinde yapmış olduğu aplikasyon esnasında fenomen mahalline mümasil olan Adil Buruşuk Efe Caddesi üstünde koşan 2 şüpheliyi durdurdu. Yaya yerine koşan şüphelilerin beraberinde araba ile içerisindeki 5 kişinin çözme ve hareketlerinden şüphelenen itimat güçleri, kaka şahıslardan kimlik bilgilerini ibraz etmelerini istedi. 1 can dünya kimlik bilgilerini ibraz etmeyen ve panikleyen münasebetsiz şahısların birlikte cürüm unsuru olup olmadığını soran inanma güçleri, açacak içerisinde 3 adet bıçak, 1 sayı av tüfeği ve av tüfeğine ait mermiler olduğunu belirleme etti. Yasakçı ve polislerin coşkun çalışmalarıyla emniyet getirilen 7 kaba şahsın, kimlik tespitlerinin ardından ifadeleri alındı.

Öte yandan, kimlik tespitleri yapılan ve ifadeleri alınan 7 şüphelinden 2’si üzerine müddeiumumilik talimatıyla bakı kararı verildi. Ayrıksı 5 güç ise ifadelerinin alınmasının ardından erkin bırakıldı.

Olayla ilgilendiren anket bitmeme ediyor. – MANİSA

Share: