Engelli balık adam, akarsu altını keşfediyor

RİZE’birlikte, 19 sene önce çiftteker kullanırken otobüsün çarpması sonucu bacaklarını kaybeden ve hayata sporla sarılan, 2019’birlikte özürlü başıboş dalış ip destekli sabit ağırlıkta 1 dakika 15 saniyede 28 metreye dalarak, dünya rekoru kıyamet Mustafa Beyaz Zehir (30), Karadeniz’birlikte dalış yaparak esrarengiz su altını keşfediyor, o anları kayda alıyor. Beyaz, “Dışarıdan baktığınız devir çok el görünebilir amma tıpkısı özürlü namına kendimi denizde bundan sonra hür hissettiğimden ekolojik ortam benim için bire bir müşkül tabir etmiyor” dedi.

Kentte 2003’te bisiklet kullanırken, otobüsün çarpması sonucu iki bacağını da kaybeden Mustafa Beyaz, hayata sporla tutundu. Siftinlik yaşta yüzmeye nikbet salan Parafin, kat paraşütü, snowboard, dalış ve zıpkınla balık avını dahi öğrendi. ‘Engelli balık adam’ unvanını düzlük Parafin, ayrımsız zamanda 2019’bile sakat azade dalış ip destekli çakılı ağırlıkta 1 dakika 15 saniyede 28 metreye dalarak, acun rekoru kırdı. Çocukluk hayali olan, botla denize açılan Beyaz Zehir, geceleri kıyıda kurduğu çadırda kaldı, avladığı balık, midye ve yengeçleri yedi, 5 günde tahminî 300 kilometre katederek Ordu’nun Perşembe ilçesine ulaştı.

SU ALTINI KEŞFEDİYORMustafa Beyaz, deminden de Karadeniz’dahi dalış yaparak esrarlı akarsu altını keşfediyor, o anları kayda alıyor. Tüpsüz plonjon gerçekleştiren ve zıpkınla dahi balık avlayan Parafin su altında kayda aldığı görüntüleri toplumsal iletişim araçları hesabından, “Burası Rize desem inanacak mısın? Aynı şeyler üretmekten çokça sağlık alıyorum” notuyla paylaştı.’YETER Kİ İNSAN AYIRMAK İSTESİN’

Tıpkı mânialı adına kendini denizde daha hür hissettiğini tabir fail Mustafa Parafin, “2003 yılında aynı trafik kazası geçirdim ve ayaklarımı kaybetmeme amil oldu amma hayata alın hayallerimi tek antlaşma ertelemedim. Yeter ki eş düzenlemek istesin. İstedikten sonraları değme şeyi başarabiliyorsun. Haricen baktığınız zaman çok print görünebilir ama ayrımsız sakat namına kendimi denizde imdi mutlak hissettiğimden çevre benim üzere tıpkı engel tabir etmiyor. Tıpkı şeyler üretmekten çokça keyif alıyorum. Ayrıca ego bu işi biraz elan zorlaştırarak öz sınırlarımı seçmek yerine elan çılgın mücadele ve maceralara atılıyorum” dedi.

Share: