Engelli birey “İlk Evim İlk İş Yerim” projesi ile aile hayaline kavuştu

Sivas’ın Zara ilçesinde geçirdiği trafik kazası dolayısıyla mânialı olan 49 yaşındaki Hüseyin Güler’in 20 yıllık bölük sahibi olma hayali “İlk Evim İlk İş Yerim” projesi ile gerçekleşti.

Cumhuriyet Altını tarihinin yer şişman toplumsal konut hamlesi “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesiyle Sivas’ta yapılacak konutlar için geçkin başlayan kura çekimi zaman üstelik bitmeme etti.

Muhsin Yazıcıoğlu Firez Merkezi’ndeki kura çekiminde, Divriği, Gemerek, Zara ve İmranlı ilçelerinde yapılacak konutların doğruluk sahipleri belirlendi.

Zara’da 1991 yılında geçirdiği traktör kazası sonucu engelli artan Hüseyin Güler, 20 yıllık aile sahibi olma hayalini gerçeğe dönüştürmenin sevincini eşi ile yaşadı.

İlk çekilişte ismi çıktı

İlk kura çekiminde ismi çıkan Güler, çokça mutlu olduğunu belirterek “Rastgele antlaşma tıpkı sülale hayalimiz vardı. Böyle tıpkısı proje bizim için şişman rüya oldu. İlk çekilişte şükürler olsun ego çıktım. Bu mutluluk tanım edilemez. İnanın içimiz ürperiyor, tarif edilecek kabil tıpkı husus değil. Kelimelere sığmayacak bire bir ihtisas. Yani rüyalarda de düşünülmeyecek bir fenomen. Özellikle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan koyulmak üzere bu projeyi hazırlayıp sunan herkese haddinden fazla teşekkür ediyorum. Cenab-ı Cenabıhak herkese felek etsin bu duyguyu.” diye konuştu.

Emekli 61 yaşındaki Nacar Karakuş ise “Sayın Cumhurbaşkanımıza, emeği geçenlere haddinden fazla teşekkür ediyorum. Eşim hayatta değil, rahmetlik oldu. Aile sahibi kalkışmak eşimle en iri hayalimizdi. Tanrı herkese hane sahibi olmayı kader etsin.” dedi.

Toplam 37 bin 955 başvurunun olduğu diyar genelinde 2 bin 706 bölük yapılacak, ferda devam edilecek kura çekimiyle hak sahiplerinin belirlenmesi tamamlanacak.

Share: