Erdoğan: “Hani evet Temas Taraf, Ekonomide Çökmüştü, Batmıştı.

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya’üstelik; “Dünyada havalimanları tutkun, uçuşları yanlışsız yapamıyorlar. Ama Türkiye’birlikte şu anda köprülerimiz gürültüyle, araçlar gidiyor geliyor. Hani evet gelişigüzel taraf, ekonomide çökmüştü, batmıştı… Ben demincek helikopterden o yolları gördüm. Vesait, otomobiller, otobüsler, tırlar, kamyonlar… Yollar tıklım tıklım meşgul. Bu konuşu canlılığı gösteriyor. Amma gözü olan görür. Dili olan hakkı konuşur. Kulağı olan da duyar. Bunlar bile hiçbiri bulunmayan” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen şişman açılış törenine katıldı. Erdoğan, özetle şunları söyledi:

“Ezelden beri Sakarya bizi bilir. Biz bile Sakarya’yı biliriz. Sakarya’yı bilmeyenler Ankara’nın batısında gerçekleşen Sakarya Yer Savaşı’nın burada yapıldığını sanır. Anca mi? Erkek Kemal Sakarya’nın nerede olduğunu bilmiyor. Yolları karıştırmış. Belediye Başkanı adayı olmuştu İstanbul’de. Kağıthane’ye Kağıttepe diyordu. Düşünebiliyor musunuz, benim ülkem bunların eline kalırsa halimiz birçok olur. Onun üzere haddinden fazla çalışacağız. Durmak yok, yola devam. Ben size inanıyorum.

Sakarya’yı bilmeyenler, şu meydanın altında elhak var olan otoparkı intihap vaadi olarak söyledi. Öyle mi? Bizim 40 yıldır birlik ilçeleriyle Sakarya’nın gelişigüzel karışında izimiz var.

Bunlar şehitleri bilmez. Bunlar şehitler nedir bilmez. ‘Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda? Şüheda fışkıracak toprağı sıksan, şehitler. Canı, cananı, bütün varımı alsın dahi rab, Etmesin yegâne vatanımdan beni dünyada cüda.’ Mösyö Kemal bunları bilmez. Amma alışacak.

Bay Eksiksizlik, sen bu nev açılışlardan anlar mısın? Hangi anlar? İBB ile bu arada burma açıp kapamaktan anlar. Başka ayrımsız molekül bulunmayan. Eğitimde esas sınıfından ilkokula, ortaokula, liseye, atölyelere, karye hayat merkezlerine kadar 42 ayrı projenin resmi açılışını bugün buradan yapıyoruz.

“BİTMİŞ YATIRIMLARI SEÇİM VAADİ NAMINA SÖYLEYEREK KENDİMİZİ KOMİK DURUMA DÜŞÜRMÜYORUZ”

Kardeşlerim tığ öyle birileri üzere yarısı yalan, yarısı hatalı, benzeri kısmı üstelik iftiradan ibaret yersiz laflarla milletimizin vaktini heba etmiyoruz. Biz mamul, münteha, milletin hizmetine sunulmuş yatırımları seçim vaadi kendisine söyleyerek kendimizi komik duruma düşürmüyoruz. Eserlerimizle, hizmetlerimizle, projelerimizle, yatırımlarımızla konuşuyoruz.

Birileri ülkeyi yönetmeyi, partisindeki hizipleri hile etmekle karıştırıyor. Malum altılı ganyan masaları var. Bu altılı ganyan masadan aynı özdek çıkar mı? Bunlar temas toplantıda yemeden içmeden tıpkı ahir toplantıyı kimin evinde yapacaklar onu konuşuyorlar. Ayrıksı bire bir madde bulunmayan. Birileri ülkeyi yönetmeyi, kurdukları masaya oturttukları ve etrafında topladıkları sözde bilinmeyen ortaklarını dümen etmekle karıştırıyor. Birileri mevki yönetmeyi çarpış destekçiliğiyle, kendilerine gönül edilen kurumları batırmakla karıştırıyor. Mösyö Kemal SGK’yı batıran insan değil mi? Orayı batırdı. Batırmakla kalmadı ve birçok insanlar, Çekişme Ay’ın programını izlediyseniz, maalesef SGK’üstelik hastanelerde ahiret yolculuğu döşeklerinde kaldılar. Bunlar öğür teşkilatlarından devşirdikleri figüranlarla sokak tiyatrosu oynamakla bu işi karıştırıyorlar.

“ACUN TÜRKİYE’Yİ KONUŞUYOR”

200 esirin takasını ki yaptı? Türkiye. Şu anda Rusya, Ukrayna, BM Umumi Sekreteri, dünya bizleri konuşuyor, Türkiye’yi konuşuyor.

Dikkat ederseniz, bunların ülkenin ve milletinin seçme sıkıntısının çözümüne dair hiçbir vaadini duyamazsınız. Çünkü hem öyle bir dertleri yok hem anca aynı kapasiteleri namevcut hem öyle tıpkısı hazırlıkları bulunmayan. Bilcümle umutlarını global krizin ekonomimizdeki etkilerine ve uzunca benzeri süredir aldırmayarak yürüttükleri iftira kampanyalarına bağlamış durumdalar.

Bu altılı masayı budun namına gerektiği şekilde devirmeye hazır mısınız? Bunu zaten Sakarya söylüyor, bu saha söylüyor. 2023’e giden yolda eskisi kabilinden politik ve toplum mühendisliği oyunlarıyla istikameti belirlenecek benzeri mutluluk olmadığını bilcümle gelişigüzel göstereceğiz.

Dünyada havalimanları bağlı, uçuşları kusursuz yapamıyorlar. Ama Türkiye’da şu anda köprülerimiz bangır bangır, araçlar gidiyor geliyor. Hani ya? Seçme canip, ekonomide çökmüştü, batmıştı… Ben demincek helikopterden o yolları gördüm. Araçlar, otomobiller, otobüsler, tırlar, kamyonlar… Yollar tıklım tıklım dolu. Bu konuşu canlılığı gösteriyor. Amma gözü olan görür. Dili olan hakkı konuşur. Kulağı olan de duyarlı. Bunlar da hiçbiri namevcut.”Share: