Erzincan haberi… Erzincan’da “Huzurlu Sokaklar ve Terör Suçları Uygulaması”

Erzincan İl Güvenlik Müdürlüğünce site genelinde “Rahat Sokaklar ve Terör Suçları Uygulaması” yapıldı. 7 sürücüye toplamda 9 bin 448 TL nakdî ceza uygulandı.

İçişleri Bakanlığı Itimat Umumi Müdürlüğü ve Güllabi Umumi Komutanlığı ekipleri tarafından huzur ve yürek ortamının devamının sağlanması, temas ant ve temas yerde düzenlilik güçlerinin varlığını vatandaşa hissettirerek alanda görünür olunması üzere başta düzenlilik ve terör olayları oluşmak üzere suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahısların yakalanması varsa cürüm delillerinin ele geçirilmesi amacıyla devlet genelinde olduğu kabil eş anlı adına Erzincan’dahi de “Rahat Sokaklar ve Terör Suçları Uygulaması” yapıldı.

Bu çerçevede tutum halinde yapılan denetimlerde;

324 dirilik, 11 miftah, 4 kafe, 8 kahve, 4 park yeri taharri edilerek, temas olumsuzlukla karşılaşılmadı.

Eski Kemah kavşağında sabit öğün uygulaması şeklinde yapılan denetimlerde ise 226 yaşama, 86 dil arama edilerek, 3 kişiye muayenesiz çevirici kullanmaktan bin 281 TL, 1 kişiye sürücü belgesiz kurgu kullanmaktan 3 bin 674 TL ve araç sahibine 3 bin 674 TL, 1 kişiye çevirgeç sürerken telefonla konuşmaktan 427 TL, 1 kişiye kasksız motor sürmekten 196 TL, 1 kişiye ise sigortasız komütatör kullanmaktan 196 TL, görünmek amacıyla toplamda 9 bin 448 TL nakdî ceza uygulandı.

Denetimlerin sıklıkla devam edeceği bildirildi. – ERZİNCAN

Share: