Erzincan haberi! Reisicumhur Erdoğan’ın telekonferansla bağlandığı törenle Kemah Zeynal Karakoç Toplama ve Ekin Evi açıldı

Erzincan’ın Kemah ilçesinde yapımı tamamlanan Alevi Ekin Derneği Kemah Zeynal Karakoç Toplama ve Ekin Evi, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın telekonferans yöntemiyle bağlandığı törenle hizmete açıldı.

Ülke genelinde inşası tamamlanan 4 cemevinin açılışı ile 7 cemevinin ana atma töreni Reisicumhur Erdoğan’ın telekonferans yöntemiyle bağlanmasıyla gerçekleşti.

Yapımı tamamlanan Erzincan Kemah’taki Alevi Hars Derneği Kemah Zeynal Karakoç Cem ve Hars Evi’nin açılışına telekonferans yöntemiyle bağlanan Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, cemevinin videosunu izledikten bilahare, “Kasaba, peyzaj düzenlemeleri yarım. Onları da kaplamak lazım” diye niteleyerek eksikliklerin giderilmesi için Erzincan Valisi Mehmet Sirkat’a talimat verdi.

Vali Aşıramento, Erzincan Şehremini Bekir Aksun, Kemah Kaymakamı Muhammet Şükrü Pekpak, Kemah Belediye Reisi Osman Eksiksizlik Aslan, Alevi Ekin Dernekleri Kemah Büro Başkanı Alican Binay ve ağababa Ahmet Güzel küşat kurdelesini kesti.

Vali Sirkat, “İl merkezimiz ve 8 ilçemizde belirleme edilen umum eksiklikler giderilmiştir. İnşa ve ihyası yapılmıştır. Canlarımız yerine şükranlarımızı genişlik ediyoruz Cumhurbaşkanım” dedi. – ERZİNCAN

Share: