Erzincan’da vatandaşları dolandıran cali diş doktoru paraları alıp kayıplara karıştı

Düzme doktor skandalında Akıbet bulunak Erzincan’ın Çayırlı ilçesi oldu. Kendini diş hekimi kendisine tanıtan ve protez diş etme vaadiyle kişi başı 7 bin liralık alıp 10’a andıran vatandaşı dolandırdığı encam sürülen can kayıplara karıştı.

10’A YAKIN MAĞDUR VAR

Kendilerinin eğreti diş etme vaadiyle dolandırıldıklarını belirten Çayırlı’daki mağdur vatandaşlar, ” Hatay’dan geldiğini söyleyen ve kendini Hekim Arif olarak tanıtan sahte diş doktoru, bizlere takma diş yapacaktı. Çayırlı, Otlukbeli ve Bayburt’un Demirözü ilçelerinin köylerinde kendini doktor olarak tanıtıp bizleri inandırdı. Seyyar diş hekimliği yapıyordu. Emanet başı 7 bin liramızı alıp geçici diş yapacağını söyledi. Bu şekilde 10’a andıran kiygin var.” dedi.

“PARAMIZI ALDI DİŞ YAPMADI”

Vatandaşlar, “Henüz sonradan paramızı aldı diş yapmadı. Diş yaptıracak bir dirilik buna balya gelince sen hekim musun? diyerek soruyor. Ego diş hekimiyim diyor. Belgen var mı kanıtlayabilir misin? Dediğinde ise ego diş teknikeriyim cevabını veriyor. Onun belgesi var mı? Doküman gösteremiyor ve uzaklaşıyor sonraları dahi kayıplara karışıyor. Tığ bu diyalogdan bilahare şahsın düzme doktor olduğunu ve dolandırıldığımızı anladık. Can kayıplara karıştı, ulaşamıyoruz. İlgili mercilere şikayette bulunduk” ifadelerini kullandı.

Share: