Erzincan’ın efdal kesimleri ile Bayburt merkezde kar yağışı görüldü

Erzincan’ın erdemli kesimleri ile Bayburt merkezde kar yağışı görüldü

ERZİNCAN – Erzincan’ın faziletli kesimleri ile Bayburt merkezde kar yağışı görüldü. Bayburt- Trabzon sınırındaki yaylalardaki karla bütünleşen evler görsel şölen oluşturdu.

Önceki yıllara bakarak kar yağışının birkaç olduğu Erzincan ve Bayburt’ta evvel akşam ezanı saatlerinde espaslı başlayan kar yağışı sabah saatlerinde de görüldü. Kar yağışı Erzincan’ın efdal kesimleri Refahiye ilçesinin köyleri ve Çayırlı’da araziyi beyaza büründürdü.

Bayburt merkezde de aktif olan kar yağışı vatandaşları sevindirdi. Bayburt Belediyesi ekipleri kent içinde karla uğraş çalışması yürüterek menfilik yaşanmaması üzere ceht harcama ettiler.

Kar yağışının daha çok etken olduğu Bayburt’un Aydıntepe ilçesi Trabzon sınırında mevcut 2600 rakımdaki Dumlu, Kavlatan ve Günbuldu köyleri ve yaylalarında ahşap evler karla bütünleşerek görsel şölen oluşturdu.

Öte yandan Hava Bilgisi 12. Mıntıka Müdürlüğü ekiplerince yapılan serencam değerlendirmeye bakarak, havza genelinde gelgel modüler ve çokça bulutlanmış geçecek. Akşam ve sabahleyin saatlerinde meydan saha sis ve inç hadisesi ile alay malay buzlanma ve giysi olayı görülecek. Hava sıcaklığının zaman normallerinin üstünde seyredeceği bölgede rüzgar şarklı yönlerden hafif, kimi zaman ölçülü kuvvette esecek.

Erzincan ve Tunceli çevrelerinin karla anlaşılmaz baran ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Share: