Erzurum tutum haberleri: Kosova Kalkınma Bakanı Fikrim Damka, Erzurum’a geliyor

Türk Devletleri Teşkilatı Aksakallar Konseyi Başkanı Binali Yıldırım’ın davetlisi namına Erzincan’a mevrut Kosova Kalkınma Bakanı/ KDTP Genel Başkanı Fikrim Damka ve Eko Avrasya Vakfı yöneticileri, aynı sekans temaslarda olmak amacıyla 12 Ilk Teşrin tarihinde Erzurum’da olacaklar.

EkoAvrasya Vakfı aracılığıyla gerçekleştirilecek olan izlence çerçevesinde Erzurum Valisi Okay Memiş, Erzurum Büyükşehir Uray Başkan Mehmet Basamak, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı ile benzeri araya ati olan Kosova Kalkınma Bakanı Fikrim Damka, Gün Doğusu Rum İhracatçılar Birliği ve Erzurum Ticaret Borsası yöneticileri ile birlikte iki ülke beyninde ki hesaplı ilişkilerin güçlenmesi hususunda düşün alışverişinde bulunacak.

Ortak tarihi eski ve el birliği bağları temelinde ilerlemekte olan Türkiye-Kosova İlişkilerine yardım arz etmek için Erzurum’a bir himmet ziyareti gerçekleştireceklerini ifade fail EkoAvrasya Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilgi Ermiş, “Kosova ile Türkiye beyninde soylu erki ilişkilerin geliştirilmesi, ticari konularda sınama aktarımı ve bilgelik alışverişinin sağlanması için Maşrık Küçük Asya İhracatçılar Birliği ve Erzurum Tecim Borsası yöneticileri ile tıpkı araya geleceğiz. Türkiye, yatırımda ve ticarette Kosova’nın sunma majör partnerleri ortada düzlük almaktadır. Kâin potansiyele destek olmak ve tarihi kardeşliğe yardım arz etmek üzere ortak hatır ile yapmak durumundayız” dedi.

Merkezi Ankara’da bulunan EkoAvrasya Vakfı, Avrasya ülkeleri ile ülkemiz arasındaki iktisadi, toplumsal ve kültürel ilişkilerin henüz tüvana aynı yapıya kavuşturulabilmesine ve sürdürülebilmesine yüklenmek için faaliyetlerini on yedi yıldır kesintisiz devam ettiriyor. – ERZURUM

Share: