Esenlik-Sen Başkanı açıkladı! Kullanılmamış yönetmelikle ne esenlik çalışanı hangi kadar katma ifa takanak?

Binlerce sağlık çalışanının teferruatlı bir süredir beklediği ilişik ifa yönetmeliği Resmi Gazete’bile yayımlanarak devreye girdi. Eskimemiş yönetmelikle birlikte kol, kademe ve derecelere bakarak personellerin alacağı aya ve tavan oranları belirlendi.

SAĞLIK-SEN BAŞKANI DETAYLARI ANLATTI

Düzenlemeyle birlikte keyif çalışanlarına verilecek eklenmiş ödemelerin lacerem dağıtılacağı zül konusu oldu. Esenlik-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, arttırma ücretlerin yansımasını NTV ekranlarında değerlendirdi.

“EKSPER VE ÜZERİNE 10 BİN TL MELFUF IFA”

Ek ödeme rakamlarıyla ilişik konuşan Durmuş, “Uzman Doktor ve üstüne işlenmiş olan ilişik ödeme düzenlemesi 10 bin TL civarında ayrımsız ölçü. Aynı düzenlemeyle Asistan Doktor üzere 7 bin 500 liraya mümasil ayrımsız ilave sevap olacak. Düz Hekim Hekim için ise bu düzenlemeyle 5 bin liraya mail aynı melfuf ödeme bahis konusu olacak. Diş Hekimi amacıyla bile bire bir düzenleme geçerli olacak. Diş hekimleri 5 bin liralık uzmanları üstelik 10 bin teklik ilave ayak tabanı ücreti almış olacaklar.” ifadelerini kulandı.

“HEMŞİRELERE 850 LİRA EK IFA”

Bacı, esenlik memurları ve teknikerlerin alacağı ilişik ödemeleri anlatan Durmuş, “Düzenlemeyle bacı ve sair keyif memurları ise 850 liralık gibi benzeri ek ödemeye sahip olacak. Teknikerler ise 500-600 lira civarında tıpkısı eklenmiş ödemeye eş olacak. Bu dahi kazanç dilimlerine göre başkalık gösterebilecek. Minimum munzam ifa rakamı 400 liradan başlıyor olacak.” dedi.

“8 BİN LİRAYA BÜYÜKLÜĞÜNDE TEŞVİK ÖDEMESİ”

Durmuş sözlerini şöyle tamamladı: “Isteklendirme ödemesi amacıyla çalışılan ilin ve hastanenin durumuna bakarak kriterler belirlenecek. Gelişigüzel mertebe için oranlar yönergelerle belirlenecek. Burada birlikte ücretler 350 liradan başlayıp 8 bin liraya kadar miktarlarda değişecek.”Share: