Evinin bodrum katından şampiyonluğa

Evinin bodrum katından şampiyonluğa

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde bir gönül bodrum katında yaya kaldırımı taşları, yapım demirleriyle hazırladığı, powerlifting vakar tahammül müsabakalarında, birer el Avrupa ve Asya ikincisi, bir defa de Türkiye şampiyonu oldu

OSMANİYE – Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde bir kişi bodrum katında yaya kaldırımı taşları, inşaat demirleriyle hazırladığı, powerlifting ağırbaşlılık kaldırma müsabakalarında, birer kere Avrupa ve Asya ikincisi, bir defa bile Türkiye şampiyonu oldu.

Özel ayrımsız hastanede asayiş görevlisi adına etkin 44 yaşındaki Zor Demircioğlu, 10 sene evvel üzeri ihya sporuna alçalma sardı. Ailesi ile birlikte oturduğu evin bodrum katındaki biricik odayı kendine spor salonu özne Demircioğlu, spor aletlerini dahi kendisi yaptı. Parke Taşı taşlarından, inşaat demirlerinden, içerisi kum mahmul bidonlardan ağırlık yapıp çalışmaya başlayan Demircioğlu 3 sene önce tanıştığı powerlifting sporunda şu esas büyüklüğünde Asya ve Avrupa ikinciliği ve birde Türkiye şampiyonluğu kazandı. Tek profesyonel müzaheret almadığını ve tamamen habbe bodrum katında kişi imkanlarıyla yarışmaya katıldığını tamlayan Demircioğlu şu günlerde gene lüp bodrum katında Gücük Ay ayında İstanbul’bile yapılacak olan Powerlifting Türkiye şampiyonasına hazırlanıyor.

Amacının yeniden bökelik olduğunu tamlayan Demircioğlu, “Tamlık şampiyonluklara yaşadığımız lüp bodrum katında hazırlandım. Biz buraya taş devri spor salonu diyoruz. Taş devri diyoruz çünkü buradaki yekpare malzemeleri kendim yaptım. Parke taşları, mermer taşları, traktör ağırlıklarından oluşan malzemeler ile spor aletleri yaptım. Bu spor ile tanışmam 2019 yılında oldu. Avrupa ikinciliği kazandım gine Asya ikinciliği kazandım ve Türk bayrağımızı şampiyonada Allah’ın izniyle gururla dalgalandırdım. Elan sonradan esasen Türkiye Şampiyonu oldum. Demin Şubat ayında İstanbul’da IPF Powerlifting Türkiye Şampiyonası var ona hazırlanıyorum. Oradan dahi böke namına döneceğime inanıyorum” şeklinde konuştu.

Share: