Evinin önünde av tüfeğiyle vurularak öldürüldü

Burdur’un Yer ilçesi Karaaliler köyünde çiftçilik özne Gökhan Tonbak, evinin uğrunda geceleyin vakti kimliği belgisiz sevimli veya eşhas yoluyla tüfekle vurularak öldürüldü.

Görüngü, tün yoldan güzeşte iki birey aracılığıyla Gökhan Tonbak’ın (38) gelişmemiş halde yatarken görülmesi üstüne ortaya daha çok. Kanlar içinde yere yığılan Tonbak, görüngü yerinde hayatını kaybetti. Saldırgan ise görüngü yerinden sâri yerine kaçtı.

Gece yaşanan olaydan bir müddet sonraları yoldan geçen iki yaşama, Gökhan Tonbak’ın kanlar süresince yatar görüntüsünü ayırt etmeleri konusunda Durumu 112 Müstacel Davet Merkezine bildirdi. İhbarın peşi sıra olay namına esenlik ve cingöz ekipleri irsal edildi. Ekipler, fenomen durumunda yaptıkları önceki incelemede Tonbak’ın hayatını kaybettiğini belirledi. Görüngü yeri inceleme ekiplerinin uzun çalışmasının peşi sıra naaş ölü açımı için Adli Tababet Kurumu morguna kaldırıldı. Yapılan tetkik sonucu, Tonbak’ın hınzır kurşunu ile vurularak öldürüldüğü kaydedildi. Azgın cinayetin arkası sıra bitirmiş ekipleri kıya zanlılarının belirlenip yakalanması için düzentileme başlattı. Bölgedeki hareket yeri ve ve şehir asayiş kamerası kayıtları incelemeye alındı.

Bir bed gözaltında

Olay yerinde tetkik özne Nahiye İlçe Jandarma Karakoluna bağlı timler, yaptıkları incelemenin arkası sıra İ.Ü. adlı kişiyi gözaltına aldı. Olayla ilişik çalışmaların devam ettiği belirtildi. – BURDUR

Share: