Fatih Erbakan: Birbirleriyle atışmak dışında ortaya haddinden fazla de aynı özdek koyabildikleri namevcut (2)

KONGREDE KONUŞTU

Baştan Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin Ahmet Şekip Ersoy Ekin Merkezi’nde planlı Osmaniye İl Başkanlığı 2’nci Gösterişsiz Kongresi’hangi katıldı. Burada mütekellim Erbakan, Türkiye genelinde halkla yer çokça mülaki siyasal partinin Yeniden Bolluk Partisi olduğunu belirterek, “Anadolu’yu geziyoruz. Türkiye’nin dört bir yanında insanımızla, esnafımızla muhatap oluyoruz. Hangi görüyoruz? İki güdük cümleyle özetleyeceğimiz bire bir dekor. Birincisi ‘Türkiye yanıyor’. İkincisi bile ‘Milli Görüş’ü arıyor’ hepsi. Sebep? Çünkü yanmasının sunma önemli sebebi hesaplı kriz. Esnafa gidiyoruz, karanlıkta oturuyor. ‘Elektriği açamıyorum çünkü faturaları ödeyemiyorum’ diyor. Sıcakta 40 mertebe havada kliması var, klimasını açamıyor, klima mecbur. Sıcakta karanlıkta terleyerek oturuyor. 1 Eylül’den itibaren sohbet etmek üzere zindelik ve tabii gaza yıpranmamış zamlar. doğal gaz konutta yüzde 20 zamlandı. Sanayide yüzde 50,8 zamlandı, faaliyet istihsal amaçlı doğal gaz yüzde 49,5 zamlandı. ‘Karadeniz’de gaz bulduk’ dedikten bugüne kadar tamlık 18 posta tabii gaza bindirim yapılmış. Şu 8 ayda yani 2022 yılı içre doğal gaz konutlarda yüzde 174 arttı. Bu bile 100 liralık faturanın 274 teklik olması demek. Âdeta ve orta uzunluk işletmelerde 8 ayın zarfında doğal gaz yüzdelik 277 arttı. Büyük ölçekli sanayide doğal gaz 8 ayda yüzdelik 379 arttı. Peki hayatiyet? Yeniden bu yıl içerisinde, hoppadak şu 8 ayın içerisinde konutlarda geçer not neşelilik yüzdelik 109’la yüzde 212 arasında arttı” dedi.

’20 SENEDEN BERİ BU GECE BİR NEV GELMİYOR’Yunanistan ile yaşanan gerginlik ve iktidarın yaptığı açıklamalarla ilgilendiren mütekellim Erbakan, “Yunanistan’la yaşanan gerginlikten ufuk çıktılar ‘Bir tün ansız gelebiliriz’ dediler. Kendilerine Yeniden Bol Bolamat Partisi adına diyoruz kim; ’20 seneden beri bu şeb aynı türlü gelmiyor. Adamlar Ege’deki birçok pasaj adacıkta, kaç pare kayalıkta bize ilgili olan yerey parçasında çıktılar, Yunan bayrağını diktiler. İnternette, ecnebi basında, Yunan basınında fotoğrafları var, videoları var. Bayraklarını diktiler, kişi askerlerini çıkardılar. Dokuz Canlı çok vatansever, mütekait general, zor çeri, matbuat toplantıları yapıyor. Sosyal medyada bunları yazıyor, bildiriyor. Yıllardan beri yurt toprağımız orada Palikarya işgali altında amma hala elan ‘Bir tün anlayışsız gelebiliriz’ diyor. Tığ Yeniden Zenginlik Partisi yerine erk olduğumuz zaman kelimesi kelimesine Kıbrıs Sulh Harekatı’nın emrini Erbakan Hocamızın verdiği gibi dirimsel gelmez bu adalarda, bu kayalarda bir tane Palikarya bayrağı bırakmayacağız Tanrı’ın izniyle. Biz hangi dedik Erbakan Hocamız üzere? ‘Konuştuğunu özne Erbakan’ dedik. Milli görüşçü yemeden içmeden konuşmaz. O, konuştuğunu aynı zamanda yapar. Ondan sonraları ‘Vatan, millet’ diyorsun, ‘Beka’ diyorsun. ‘Ezan susmaz, öncü inmez’ diyorsun. Herhangi Bir seçimde bu hikayeler. Ege’de ayn bakarak bakarak adam bizim toprağımızı obstrüksiyon etmiş, asker çıkarmış, öncü dikmiş. Onlara neden vacip müdahaleyi yapmıyorsun?” diye niteleyerek konuştu.’SEN BIRLIKTE GİT AMERİKA’NIN, ADANA’DAKİ İNCİRLİK ÜSSÜ’NÜ KAPAT’Cenup Kıbrıs Anadolu Yönetimi’hangi müteveccih cebe ambargosunu Amerika’nın yöntemince kaldırdığını belirten Fatih Erbakan, “2020’da gevşetmişti, 2023 itibarıyla Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne cebe ambargosunu tamamen kaldırıyorlar, zırh ticaretini serbest bırakıyor. Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’hangi olan engelleyim? Hayır o devam ediyor. Öyle husus tamam mu Cenabıhak aşkına? Dışişleri Bakanlığı ‘Şiddetle kınıyoruz’ diye kuvve yayınladı. evet onu ego da yapıyorum elhak. Kınamakla peki mu? Hükümet yerine, erk olarak sizin hamle atmanız lazım, etap. Ne girişim atacak? Sen birlikte git Amerika’nın, Adana’daki İncirlik Üssü’nü kapat. Yapabiliyorsan bunu yap” dedi.

Konuşmaların arkası sıra Erbakan’a kongreye katılımından dünya çiçek ve mütenevvi hediyeler arz edildi. Bir Tane listeyle gidilen kongre böylece mevcut komutan Fıkdan Cingöz, yeniden başbuğ seçildi.

Share: