FIFA Başkanı Infantino’dan Dünya Kupası boyunca ateşkes çağrısı

Endonezya’nın Bali Adası’nda bitmeme fail G20 Liderler Zirvesi’nde FIFA Başkanı Gianni Infantino, Katar’da düzenlenecek Acun Kupası süresince Rusya ve Ukrayna’ya ateşkes çağrısında bulundu. Mavera yandan FIFA, zaman Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi’nin da kayran aldığı ‘ Ayak Topu, Dünyayı Birleştirir’ kampanyasını başlattı.

“AYAK TOPU VE ACUN KUPALARI SİZE VE DÜNYAYA EŞSİZ BİR BİRLİK PLATFORMU SUNUYOR”

Infantino, geri yapılan resmi yemek öncesinde Katar’da düzenlenecek Acun Kupası üzere Ukrayna’da ateşkes çağrısında bulundu. FIFA Başkanı futbolun aynı spordan dahası olduğunu rapor ederek dünya çapında balaban sosyal etkisi olduğunu belirtti. FIFA Başkanı futbolun dünyayı birleştirdiğini vurgulayarak “Hepinizden ricam, Acun Kupası sırasında 1 ay süreyle eğreti tıpkısı ateşkesin düşünmenizdir. Siz dünya liderlerisiniz, tarihin gidişatını etkileme yeteneğiniz var. O Hâlde, çatışmaları sona erdirmeye başlamak üzere bu fırsatı değerlendirelim” ifadelerini kullandı.

FIFA bugün itibariyle ‘Ayak Topu, Dünyayı Birleştirir’ kampanyası başlattı ve tanıtım videosunda dünyaca ünlü futbolcular Ronaldo, Messi, Benzema, Neymar ve Lewandowski da yer aldı.

– Endonezya

Share: