Finans şirketi patronu ve çalışanları dolandırıcılıktan tutuklandı

– Para şirketi patronu ve çalışanları dolandırıcılıktan tutuklandı

BARTIN – Bartın’da ayyarlık operasyonunda aralarında para şirketi sahibi olan Çaycumaspor Kulübü Başkanı E.E. ile birlikte aralarında ortaklık çalışanlarının birlikte meydan aldığı 6 gönül tutuklandı.

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Tevhit Suçlarla Savaş Yazıhane Müdürlüğünce; kişinin kavrama yeteneğinin zayıflığından bilistifade, banka ve emniyet kurumlarının dil olarak kullanılarak, banka ya birlikte değişik güven kurumlarınca tahsis edilmemesi müstelzim kredinin açılmasını bulmak kadar yöntemlerle nitelikli dolandırıcılık suçu faaliyeti işledikleri değerlendirilen finans şirketi çalışanları düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

Operasyonda Çaycumaspor Kulübü Başkanı ve tıpkı zamanda finans şirketi sahibi E.E.’nin birlikte aralarında 13 kaknem gözaltına alınırken şüphelilerin adreslerinde ve işyerlerinde yapılan aramalarda çokça sayıda itimat sözleşmesi, vatandaşların itimat bilgileri olan akıl defteri, 1 sayı çek, haddinden fazla sayıda hüccet, emniyet kartları, çokça sayıda uyuşma iptal belgesi, 7 adet açkı sözleşmesi, 10 skor topçu lisansı, 1 sayı ruhsatsız tabanca ve 70 skor kurşun ile haddinden fazla sayıda dijital malzeme ele geçirildi.

Gözaltına alınan şahıslardan ortaklık sahibi E.E. ile gelişigüzel B.Ü, E.A, E.G, C.A ve O.G çıkarıldıkları mahkeme aracılığıyla tutuklanırken 5 yabansı halkında adli kontrol kararı 1 münasebetsiz için ise aile hapsi verildi.

Share: