Fındık fiyatı 47 liralarda dengelendi

Giresun’birlikte serbest piyasada fındık fiyatı sabık hafta yakaladığı 47 liralardaki denk istikrarını korumaya bitmeme ediyor.

Giresun’bile güzeşte hafta 1 liralık artışla 47 liraya yükselen fındık fiyatı, bu hafta süresince birlikte 47 teklik bedel istikrarını korudu.

Son iki haftadır fındık fiyatının 47 lira seviyelerinde olduğunu ve bire bir süre bu seviyelerde olabileceğini belirten Keşap Ekincilik Odası Başkanı Abdullah Delice, “Geçen hafta fındık fiyatı 1 lira yükselişle 47 liralık olmuştu. Azade piyasadaki 47 lira eşit istikrarını bu haftada sürdürdü. Önümüzdeki birkaç hafta fındık fiyatının 46-47 lira seviyelerinde olacağını öngörüyoruz. Fakat yıl sonuna akla yatkın fiyatlarda bir yükseliş olacağını söyleyebiliriz. Üreticiler açısından bakıldığında ise ivedi ihtiyacı olanlar ve gurbetçiler doğrusu piyasaya fındığını indirdi. artık üreticilerin ihtiyacı kadarını erkin piyasadaki fiyatlara bakarak satacaktır. Bu birlikte önümüzdeki haftalarda fındık fiyatının ayrımsız hacim daha yükselmesini sağlayacaktır” dedi. – GİRESUN

Share: