Fuhuş yapıldığı tayin edilen 12 aile mühürlendi

Kayseri’üstelik Ahlak Fasıl Amirliği ekipleri vasıtasıyla 1-31 Ağustos tarihleri beyninde yapılan çalışmalarda fuhuş yapıldığı tayin edilen 12 aile mühürlendi.

Kayseri İl Inanma Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne sınırlanmış Ahlak Büro Amirliği ekiplerinin çalışmalarında 1’i seksüel içerikli suç, 6’sı aptal olayı kalkmak için toplanmış 7 adli olayda yakalanan 8 ibret hakkında gerekli işlemler yapıldı. Antrparantez fuhuş, çirkef ve Kabahatler Kanunu çerçevesinde mecmu 61 şahsa yönetsel müeyyide değişmeyen tutanağı düzenlenirken, fuhuş yapıldığı belirleme edilen 12 eş de ilgilendiren encümen kararı ile kapatıldı.

Hırsızlık ve Yankesicilik Seksiyon Amirliği ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda ise 30’u evden, 26’sı işyerinden ve kurumdan, 12’si otodan, 20’si havadan, 8’i velespit ve elektrikli velespit, 13’ü başka durumlar başlamak için muamele yapılan 109 olayda yakalanan 130 şahıstan 16’sı tutuklandı. Yakalanan çirkin şahıslardan elde edilen yaklaşık 50 bin TL mesabesinde malzeme bile müştekilerine teslim edildi.

Aranan Eşhas Büro Amirliği’nin çalışmalarında bile haklarında mütenevvi suçlardan ekolojik ortam yakalama ve UYAP aranması mevcut 380 eş yakalanarak adli mercilere sevk edildi. Yakalanan şahıslardan 194’ü tutuklandı.

Antrparantez Motosikletli Polis Güçleri Timleri Büro Amirliği tarafından yapılan aplikasyon ve çalışmalarda, 8 aranan erkek yakalanarak lüzumlu işlemler yapılarak, 1 adet bıçak, 6 adet coşkun silah ile 50 adet fişek ve mütenevvi miktarlarda narkotik husus ele geçirildi. Meydana gelen asayiş olaylarına müdahil 34 kaknem da yakalanarak ilişik birimlere teyit edildi.

Dolandırıcılık Kürsü Amirliği ekiplerinin çalışmalarında bile 7 dolandırıcılık olayı ile ilişik yakalanan 13 şüpheliden 3’ü tutuklandı. Ekiplerin çalışmaları ile vatandaşların kendilerini polis ve müddeiumumi namına tanıtıcı şahıslara toplamda 253 bin TL göndermeleri engellendi. – KAYSERİ

Share: