Galibiyet Partisinden ricat eden Soner Çam, Umumi Komutan Ümit Özdağ’ı eleştirdi

Parti içindeki yeraltı görüşlerinden çevre bazen arkadaşlarıyla beraber Galibiyet Partisi Genel Başkanı Beklenti Özdağ’ın azmettirdiği kişilerce darbedildiklerini öne sürerek partisinden istifa fail Soner Çam, Özdağ’a müteveccih kâh iddialarda bulundu.

Çam, İstiklal Mahallesi Pörsümüş Bulvarı’nda matbuat mensuplarına yaptığı açıklamada, Zafer Partisi Kurucular Müesses ve Genel İdare Oturmuş Toplantısı’nın 25 Eylül’dahi Ankara’de gerçekleştirildiğini anımsattı.

Kurucular oturmuş üyesi kendisine katıldığı bu toplantıda şahsına ve arkadaşlarına yönelik çevik yapıldığını dile getiren Çam, “Özdağ aleyhine mukteza kamu türel girişimleri başlatacağım.” dedi.

Fırka gönüllülerinin bağışlarının tıpkısı bölümünün partiye ve partinin ihtiyaçlarına değil, kişilere ve kişilerin servetlerine aktarıldığını öne süren Çam, “Söz Konusu linç girişimi bu vakıanın tarafımca ortaya çıkarılması, herhangi bir namuslu kayırıcı kabil üstüne gidilmesi, şahsımın ve bu milletin parasına cemaat hayat mücadelesinin sonucu gerçekleşmiştir.” ifadesini kullandı.

Ümit Özdağ’ı eleştiren Çam, şu iddialarda bulundu:

“Ayyıldız Hareketi sürecinde fırka kurulması için benden birkaç yol mülk istedi. Bana servet cem yetkisi verdi. Ben bile kendisinin zatî banka hesabına parayı gönderdim. Ayrıca Eskişehir ilçelerinin benzeri almanak icar bedellerini önceden yerine ödedim, masrafları bireysel adına karşıladım. Utku Partisi Eskişehir iklim binasının icar ve mecmu masrafları tarafımca giderilmiştir. İlerleyen süreçte partide benim kabil bir nice arkadaştan mülk aldığını öğrenince durumdan şüphelenip, öğür muhasebesinde verdiğim paraların karşılığını bulmaya çalıştım. Bir müddet araştırmalarda bulunduktan sonradan bizlerden ve tanımadığımız bir nice kişiden topladığı paraların parti kayıtlarına girmediğine tanık oldum.”

Tümen arka yönetiminde FETÖ’den yargılanan kişilerden müteşekkil benzeri divan olduğunu sav fail Çam, “Bizler Atatürk çizgisinde Türk milliyetçileri iktidar olacak diye niteleyerek ongun niyetli duygularla gittik. Ne yazık ki muhtemelen ayrımsız süreçten sonraları bunun hakeza olmadığını gördük.” diyerek konuştu.

Soner Çam, Galibiyet Partisi Eskişehir İl Teşkilatında istifaların olduğunu söyledi.

Utku Partisinden çekilme fail Bursa Müessis İl Başkanı Halil İbrahim Münevver ve Antalya Müessis İl Başkanı Galip İlya dahi Beklenti Özdağ’a müteveccih eleştirilerde bulundu.

Share: