Gaziantep, Malatya ve Kahramanmaraş’ta 29 Teşrinievvel resepsiyonu düzenlendi

Gaziantep, Malatya ve Kahramanmaraş’ta, 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Altını Bayramı dolayısıyla resepsiyon, Şanlıurfa’da ise fener alayı yürüyüşü gerçekleştirildi.

Gaziantep’te bire bir otelde planlı resepsiyonda Ilbay Davut Gül, kardeşçe ettiği davetlilerin bayramlarını kutladı.

Cumhuriyet Altını Bayramı kutlaması için hazırlanan gato, protokoldekiler vasıtasıyla kesildi.

Resepsiyona, Büyükşehir Şehremini Fatma Delimsirek, 5. Zırhlı Tuğgeneral Komutanı Tugay Hacı Mehabetli Osma, İl Bitirmiş Komutanı Tuğgeneral Hidayet Arıkan, İl Inanma Müdürü Mustafa Emre Komutan, çalım müdürleri, siyasal parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile askeri erkan katıldı.

Malatya

Malatya Valiliğince benzeri otelde düzenlenen resepsiyon çalgı dinletisiyle başladı.

Vali Hulusi Delice, yaptığı konuşmada Cumhuriyetin 99. yıl dönümünü hep bu arada kutladıklarını söyledi.

Dün akşam düzenlenen askı alayının çok hararetli geçtiğini anımsatan Delicesine, vatandaşların kutlamaları içtenlikle izlediğini dile getirdi.

Cumhuriyetin kazanımlarıyla kurum duyduklarını, ne kadar kıpırdak heybet olduklarını aynı kat elan gördüklerini aktaran Delice, “Biz ayakta etkili ve bilgili koyulmak zorundayız.” diye niteleyerek konuştu.

Resepsiyona Büyükşehir Belediye Reisi Selahattin Gürkan, 2. Ordu Erkânıharp Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Tuncay Altuğ, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran, İl Kurnaz Komutanı Açıkgöz Mümessil Miralay Ercan Altın, İl Itimat Müdürü Ercan Dağdeviren, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, çalım müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile askeri erkan katıldı.

Kahramanmaraş

Kahramanmaraş Valiliğince tıpkısı otelde planlı resepsiyonda, Ilbay Ömer Faruk Ateşli, davetlilerin 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Altını Bayramı’nı kutladı.

Resepsiyona Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Garnizon Komutanı Liva Mehmet Sakıncasız Terzioğlu, İl Itimat Müdürü Sıhhatli Cebeloğlu, İl Cingöz Komutanı Mümessil Miralay Tolga Yağan, çekicilik müdürleri, siyasal parti ve sivil topluluk kuruluşlarının temsilcileri ve askeri erkan iştirak etti.

Şanlıurfa

Şanlıurfa’da ise 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Altını Bayramı etkinlikleri kapsamında fener alayı yürüyüşü düzenlendi.

Şanlıurfa Valiliğince birleştirme edilen aktiflik çerçevesinde Uca Şelli Parkı’nda ayrımsız araya mevrut vatandaşlar, ellerinde Türk bayrakları ve yanarca ile Rabia Meydanı’na kadar yürüdü.

Mehter takımının zevcelik ettiği yürüyüşte, katılımcılar nazik Türk bayrağı ve Atatürk posteri taşıdı.

Ilbay Salih Ayhan, yaptığı konuşmada, yürüyüşe katılanlara teşekkürname etti.

Etkinliğe, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, kamu kurumlarının yöneticileri, siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda yurttaş katıldı.

Share: