Geçmiş ablasını sonra kendini öldürmek istemiş

Evvel ablasını sonradan kendini vurmak istemiş

MUĞLA Muğla’nın Reze ilçesinde, gelişigüzel yaşadığı Alzheimer hastası ablası Sevgili Öner’e hidroklorik asit içirerek öldürüp, ayrımsız yolla intihara kalkışan ve hastanedeki tedavisinin ardından tutuklanan Kasıt Öner’in adli makamlardaki ifadesi ortaya çıktı. Öner’in, “Eve gelen bekçilere ve polislere ablama hidroklorik asit içirdiğimi söyledim. Olayın şokuyla böyle konuştum” dediği öğrenildi.

Fenomen, 26 Aile haset saat 23.00 sıralarında, Reze ilçesi Ölçülü Mahalle Mantarlar Sokak’ta meydana geldi. Erek Öner, 112 Ivedi Davet Merkezi’ni arayıp, yaklaşık 10 yıldır ayrımsız evde alay malay yaşadığı Alzheimer hastası olan yatalak ablası Canan Öner’in öldüğünü söyledi. İhbarla adrese polis ve afiyet ekipleri sevk edildi. Esenlik ekibinin yaptığı kontrolde, Öner’in yaşamını yitirdiği belirlendi. Tasavvur Öner, polise, bakmakta zorlandığı üzere ablasına hidroklorik asit içirdiğini, kendisinin dahi hidroklorik asit ve kolonya içtiğini söyledi. Hastaneye kaldırılan ve tedavisinin peşi sıra gözaltına alınan Öner, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe ‘kasten öldürme’ suçundan tutuklandı.

“Olayın şokuyla hakeza söyledim”

Maksat Öner’in savcılıktaki ifadesinde, çarşıya çıkarak marketten kolonya aldığını, eve döndüğünü ve kolonyayı içtiğini belirtti. Öner ifadesinde, “Henüz önce abdesthane görmek için almış olduğum tuz ruhunu içmek istedim. Benzeri yudum aldım. Ağzımı yaktığı amacıyla tükürdüm. Bilahare ablamın yanına gittim. Gelişmemiş olduğunu gördüm. Bu sıralarda gelgel yekpare kararmamıştı. Akşam ezanının okunup okunmadığını bilmiyorum. Eve mevrut bekçilere ve polislere ablama tuz ruhu içirdiğimi söyledim. O anda olayın şokuyla böyle konuştum. Ego öldürmedim. İlk ifademi kabul etmiyorum” dedi.

Share: