Gelgel: “2023 seçimleri ülkemiz amacıyla, mazlum coğrafyamız ve bölgemiz amacıyla çokça çok majör”

Mekân, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Garaz Çekicilik, 2023 seçimlerinin büyüklük ve mazlum coğrafyalar açısından çokça kebir olduğunu söyledi.

Çekicilik, Sivas’ın Suşehri ilçesinde belediye binası uğrunda vatandaşlarla bire bir araya geldi.

Sivas’ın alp, sap ve kahraman insanlarıyla buluşmaktan mutlu olduğunu tamlayan Alım, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını iletti.

Reisicumhur Erdoğan önderliğinde layenkati demeden vatandaşlara bakım ettiklerini anlatan Kurum, “Biliyoruz ki arkamızda mıhlı duran Sivas’ımızın, Suşehri’nin adamakıllı insanları var. Allah hepinizden razı olsun.” diye konuştu.

Milletin desteğiyle yola bitmeme edeceklerini dile getiren Çalım, “Zira bizim bir hedefimiz, bire bir ahdimiz var. İstiyoruz ki ülkemiz balaban Türkiye yolunda şehirleriyle, ilçeleriyle hep gelişigüzel kalkınsın. İstihdamıyla, sanayisiyle, üretimiyle, tarımıyla, turizmiyle ve bittabi ki mekân ve şehirciliğiyle kalkınsın. Vatandaşlarımıza bu anlamda genişlik bol şartları, sunma ferah imkanları sunalım istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Gelgel, tek hedeflerinin insanların duasını kabul etmek olduğunu, bu amaçla şehirlere, ilçelere bakım ettiklerini aktardı.

Suşehri ilçesinde daha önce TOKİ’nin 760 konutluk proje başlattığını ve bunların finiş aşamasına geldiğini anımsatan Çalım, “Bu projemizi inşallah bildirme geç 2 ay içerisinde Suşehri’ne teslim edeceğiz. Suşehri’nin sokaklarını güzelleştirmeye bitmeme edeceğiz. Suşehri’nin gençlerine daha ongun ati arz hesabına çalışmaya hız edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Bakan Hava, Sivas’a sonuç 20 yılda gelişigüzel alanda yatırım yaptıklarını, bu yatırımlara yenisini eklemenin heyecanı ve gururu içerisinde olduklarını ifade etti.

“2023 seçimleri ülkemiz amacıyla çok muhteşem”

Ülkenin çokça önemli benzeri sürece girdiğine bel eden Alım, sözlerini şöyle sürdürdü:

“2023 seçimleri ülkemiz üzere, mazlum coğrafyamız ve bölgemiz amacıyla çokça çok kebir. O yüzden bu seçimlerde hepimiz seçkin kesimi kucaklayacağız. Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz, kimseyi öbüründen fark etmeyeceğiz. Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Alevisiyle, 84 milyon, 81 şehrimiz ayrımsız ve ahi olacağız. Kardeşliğimizi seçme ahit sürekli kılacağız ve inşallah 2023’te Reisicumhur’mızı ve Topluluk İttifakı’mızı rekor oyla destekleyeceğiz. Kullanılmamış yüzyılın Türkiye’sinde inşallah Reisicumhur’mızı baştan komutan yapacağız. Bu kapsamda bile çalışmalarımızı uçarı benzeri şekilde sürdüreceğiz.”

Suşehri ilçesine TOKİ aracılığıyla 200 konutun müjdesini veren Kurum, şöyle bitmeme etti:

“Suşehri’nde içtimai basamak talebi var. Türkiye’birlikte 81 ilde önceki etapta 250 bin, ikinci etapta dahi 250 bin doğmak üzere 500 bin sosyal göz sözü verdik. Milletimiz balaban ayrımsız teveccüh gösterdi, inşallah 81 şehrimizde bu projelerimizi yapacağız. 25 Ekim’bile 5 bin konutumuzun temellerini atacağız ve acul tıpkı şekilde inşallah 2 yıl içerisinde vatandaşlarımıza konfirmasyon edeceğiz. Suşehri’mizin bu adamakıllı insanlarına 250 bin içtimai hane kapsamında 200 hane başlatıyoruz. 200 konuta gençlerimiz, emeklilerimiz, martir ve gazi ailelerimiz, asgari ücretle çalışan vatandaşlarımız başvuracaklar. Biz dahi bu projelerimizi Suşehri’mize bildirme kısa sürede yapıp teslim edeceğiz. Yeni içtimai bölük projemiz Suşehri’ne berceste hayırlı olsun.”

Gelgel, 20 yıldır Reisicumhur Erdoğan’ı ve SELIM Öğür’yi destekleyen vatandaşlara teşekkür ederek, “Birileri iftira atabilir, birileri yalan söyleyebilir, birileri ‘bu projeler kuşkusuz yapılacakmış’ diyebilir. 20 yıldır bu ülkede, 81 şehirde şüphesiz yapılıyorsa, aha bu projeler da tıpkı tatlılıkla yapılacak.” dedi.

“Siz dönün kendi belediyelerinize hesap sorun”

Ihtilaf partilerince yönetilen belediyeleri eleştiren Gelgel, şunları kaydetti:

“Siz dönün bakın kişi belediyelerinize tıpkısı hesap sorun. Bize hesap soruyorlar ya diyorlar ki; ‘Bu projeleri lacerem yapacaksınız?’ Bacanak sen tatile giderken tığ Elazığ’da, Malatya’birlikte depremzede kardeşimin birlikte acılarına ortak oluyorduk. 37 bin 500 konut sözü verdik ve bitirip tasdik ettik. Antalya’üstelik, Muğla’dahi coşkunluk oldu, biz tamlık ekibimizle alay malay bir anda oraya koştuk ve onlara bir yıl içerisinde 5 bin konutu konfirmasyon edeceğiz diye niteleyerek saraka verdik. İzmir tarihinin arz balaban dönüşümünü yaptık. İzmir, İstanbul, Ankara onların yönetiminde değil mi? Ellerinden markajcı mı var? Sebep yapmıyorlar? maliyetsiz senedir milletimize küçümseme verdiler, dediler ki; ‘Su paralarını düşüreceğiz, ulaşımda sunu gergin olacağız, kentsel dönüşümde on binlerce basamak yapacağız.’ Neden yapmadınız? Elinizden tutan mı vardı? Kırıcı mi vardı? Hiçbiri yoktu.

Ama olmamasına rağmen maalesef bugünkü tehalüf, dünyanın neresine giderseniz gidin böyle tıpkısı muhalefetle karşı karşıya kalamazsınız. Herhangi Bir öz alacak, seçme madde domates dolması, her özdek bühtan ama biz Cumhurbaşkanı’mızın liderliğinde tek antlaşma milletimize verdiğimiz sözlerden köylü durmadık. Bütün eser yaptık, işaret siyaseti yaptık. Bire Bir tatlılıkla sakır sakır çalışacağız. Aşk ile çalışıyoruz, amor ile çalışan yorulmaz. Biz aşk ve sevda ile milletimize bakım amacında çalışmaya devam ediyoruz. Amacımız, hedefimiz, ülkemizin iyicene çocuklarına, gençlerine daha bol tıpkısı ati sunmak. Gayemiz mecmu ilçeleriyle, şehirleriyle kalkınan iri Türkiye uğrunda inşallah bu hizmetleri yapmaktır.”

Icra Vekili Kurum, Suşehri Kaymakamı Ahmet Korkmaz ve Şehremini Fazlı Yüksel’i da makamlarında görüşme etti.

Çekicilik’a ziyareti sırasında DÜRÜST Tümen TBMM Grup Başkanı ve Sivas Mebus İsmet Yılmayan birlikte eşlik etti.

Share: