Gelibolu’daki okullarda sıfır atılmış eğitimi veriliyor

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesindeki okullarda başarısız atık ile ilişkin eğitimler verilmeye başlandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve El Eğitimi Merkezi işbirliği ile gerçekleştirilen “Muvaffakiyetsiz Atık Projesi” çalışmaları kapsamında, öncelikle projede memur öğretmenlere eğitimler verildi.

Namık Eksiksizlik Ortaokulunda öğrencilere müteveccih başlatılan eğitimde doğal varlıkların korunması, tabiat dostu tüketim alışkanlıkları, atılmış yönetimi kabilinden konularda çocukların farkındalık geliştirmeleri ve sıfır atılan yaklaşımını tanımaları amaçlanıyor. Proje kapsamında, çocukların anlayabileceği konular sinevizyon gösterimi ile anlatılıyor.

İlçe Milli Yetişek Müdürü Haysiyet Aydınlık, konuyla yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Okullarımızda verilmeye başlanan Rate Atılan Eğitim Projesi, öğrencilerimizde tefekkür yeteneklerini öne çıkartıp, gerekli değilse ifna, değerlendir, elan bir iki tüket ve doğaya vurdumduymaz kazandır prensiplerini kazandırmayı amaçlıyor. Bu sayede eğitimi alan çocuklarımız, ailelerini bile bilgilendirecek ve bu sayede daha çevreci tıpkısı cemiyet olma amacında ilerleyeceğiz. Emeği güzeşte Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne ve eğitimci Mekân Mühendisi Büşra Tokgöz’e teşekkürname ediyoruz.”

Share: